طی 9 ماه نخست امسال صورت گرفته است؛

صید و عرضه بیش از 10 تن ماهی قزل آلا توسط کشت‌ و صنعت اسفراین

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۵:۴۹
مدیر عامل کشت و صنعت اسفراین زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی از صید و عرضه بیش از 10 تن ماهی قزل‌آلا توسط این مجموعه طی 9 ماه نخست امسال خبر داد.

حمید برکی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این مقدار ماهی به بازارهای شهرهای مشهد، اسفراین و بجنورد عرضه شده است.
وی استفاده بهینه از منابع آبی شور را از جمله اهداف کشت و صنعت اسفراین از پرورش ماهی دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به شور شدن آب چاه‌ها و منابع آبی که قابلیت کشاورزی ندارد، این مجموعه تولید ماهی را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیر عامل کشت و صنعت اسفراین ادامه داد: ماهی قزل‌آلای آب شور، از نظر سلامت از کیفیت بالایی برخوردار است زیرا به دلیل شوری بسیار زیاد آب‌(بیش از 20 هزار میکروموس بر سانتی‌متر) از دارو و آنتی بیوتیک استفاده نمی‌شود.
وی ادامه داد: ضمن این که با توجه به شور بودن آب، ماهی کمتر درگیر بیماری شده و شوری آب عوامل بیماری‌زا را از بین می‌برد.
برکی درباره شرایط نگهداری و صید این ماهی تصریح کرد: ماهی قزل‌آلا در 8 استخر پرورش داده می‌شوند که با رسیدن به به وزن حداقل 600 گرم عملیات صید آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: جنس این استخر‌ها بتنی است و 8 استخر آن ، هشت ضلعی بوده که استانداردهای پرورش ماهی در آن‌ها کامل‌تر بوده و از نظر سرعت رشد ماهی و هزینه تمام شده، شرایط بهتری دارند.
برکی افزود: در استخرهای هشت ضلعی، با توجه به تخلیه و خروج مناسب فضولات ماهی، کارگر تماس کمتری با ماهی دارد و همین امر باعث شده استرس کمتری به ماهی وارد شود.
وی با اشاره به اهمیت مصرف ماهی در سبد غذایی خانواده‌ها گفت: با توجه به ماهی تولید شده در کشت و صنعت اسفراین که به واسطه پرورش در آب شور از سلامت و کیفیت منحصر به فردی برخوردار است، این شرکت در نظر دارد با توسعه آن از طریق برون‌سپاری که آغاز شده است، به عرصه صادرات نیز ورود پیدا کند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید