برنامه آموزشی «مدرسه زمستانی ملک» اعلام شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۵:۵۲
برنامه‌ آموزشی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک ویژه زمستان 1398 در قالب «مدرسه زمستانی ملک» اعلام شد.

به گزارش آستان نیوز، مدرسه زمستانی ملک زیر نظر بخش پژوهش و آموزش کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های پژوهشی متنوعی را در گستره فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی با حضور استادان و کارشناسان برجسته کشور در زمستان سال جاری در این مؤسسه برگزار می‌کند.
کارگاه آموزشی «نقاشی پشت شیشه و آینه» با تدریس مهرنوش بشارت، از 26 دی ماه، پنج‌شنبه‌ها در ساعت 9 تا 12 در مدت 8 جلسه در این موقوفه برپا خواهد شد. همچنین کارگاه «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی» زیر نظر سعید شکوری، یکشنبه‌ها، در ساعت 10 تا 13 در مدت 8 جلسه دایر می‌شود.
کارگاه «گل و مرغ» با حضور شکوفه جعفری، از 26 دی ماه، پنج‌شنبه‌ها در ساعت 11 تا 13 در مدت 8 جلسه برگزار خواهد شد. کارگاه آموزشی «تذهیب و حل‌کاری» نیز با تدریس فهیمه کاظمی یزدی، از 28 دی ماه، شنبه‌ها در ساعت 9 تا 11 در مدت 8 جلسه در مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برپا خواهد شد.
همچنین سه نشست پژوهشی «بررسی کتاب احادیث کاشی‌های زرین‌فام حرم مطهر امام رضا(ع)»، «میدان مشق در متون تاریخی» و «آشنایی با روش‌های تصحیح نسخ خطی» به ترتیب با حضور عبدالله قوچانی، سید عبدالله انوار و علی رواقی در زمستان سال جاری در این موقوفه یادگار حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.
برپایی کارگاه‌های مدرسه زمستانی ملک با توجه به استقبال هنرجویان در ادامه دوره‌های فصل‌های گذشته با مباحث جدید صورت می‌گیرد.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارگاه‌های‌‌ آموزشی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و چگونگی نام‌نویسی در آن‌ها می‌توانند به این مؤسسه واقع در تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد و یا وب‌سایت آن به نشانی «malekmuseum.org» مراجعه کنند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید