در سال رونق تولید صورت گرفت؛

تولید 4000 تن رب گوجه‌فرنگی فله توسط شرکت غذایی رضوی

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰۳
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی از تولید حدود 4 هزار تن رب گوجه‌فرنگی فله توسط این شرکت در سال رونق تولید خبر داد.

حمید‌رضا اصیلی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب سال «رونق تولید» نام‌گذاری شده است، به منظور استفاده بهینه از نیروی انسانی و امکانات موجود در کارخانه، حدود 30 هزار تن گوجه‌فرنگی دریافت کرده است.
وی با اشاره به این که کارخانه فرآورده‌های غذایی رضوی بالاترین میزان رب گوجه‌فرنگی را طی مدت فعالیت خود در سال جاری تولید کرده است، افزود: تولید شبانه‌روزی رب گوجه‌فرنگی در این شرکت از زمان راه‌اندازی تا پایان بهره‌برداری خط تولید، منجر به تحقق این مهم شده است.
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی با تأکید بر لزوم همکاری و افزایش تعامل میان شرکت‌ها و موسسات زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی خاطرنشان کرد: این شرکت در راستای دستور تولیت آستان قدس رضوی برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی موسسات و شرکت‌های آستان قدس، حدود 4 هزار تن گوجه‌فرنگی از کشت و صنعت مزرعه نمونه و همچنین سازمان موقوفات ملک دریافت کرده است.
وی با اشاره به گستره شهرهای ارسال‌کننده گوجه‌فرنگی گفت: محصول مذکور از تمامی شهرهای استان خراسان رضوی به ویژه تربت جام، نیشابور و کاشمر تحویل گرفته شده است.
اصیلی درباره کیفیت رب تولید شده توسط این شرکت تصریح کرد: امسال با توجه به بارندگی خوب و سلامت گوجه‌های ارسالی، محصولی با رنگ و کیفیت بسیار عالی و مرغوب تولید و به بازار مصرف عرضه شده است.
وی ادامه داد: در این راستا همچنین آزمون‌هایی نظیر اندازه‌گیری بریکس محصول، رنگ، هاوارد و بررسی سلامت انجام تمامی مراحل تولید برای حفظ و حتی افزایش کیفیت رب تولیدی انجام شده است.
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی اضافه کرد: این شرکت همه ساله تولید انواع كنسرو رب گوجه‌فرنگی با برند ممتاز رضوي را با برخورداری از بهترين كيفيت در خطوط پيشرفته خود در دستور کار دارد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید