آیت الله علم الهدی عنوان کرد؛

اصول انقلاب اسلامی برگرفته از صداقت و شفافیت است

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۷
امام جمعه مشهد گفت: شهید سلیمانی یک نابغه جهادی بود که تمام عمر خالصانه‌اش را در مسیر مبارزه با دشمنان اسلام گذراند و آنها را مستاصل کرد و به دست شقی‌ترین شقی‌ها به شهادت نایل آمد.

به گزارش آستان نیوز، آیت الله سید احمد علم الهدی امروز در مراسم راهپیمایی «حمایت از جبهه مقاومت و همدردی با بازماندگان شهدای سانحه سقوط هواپیمای مسافربری» که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) برگزار شد، این اجتماع را یک حرکت در خط حمایت از ولایت و رزمندگان اسلام و ادامه انتقام سخت برشمرد و اظهار کرد: اصول انقلاب اسلامی برگرفته از صداقت و شفافیت است، این نشان می‌دهد که در تمام صحنه‌ها نظام اسلامی با مردم با شفافیت و صداقت صحبت کرده است.
وی افزود: حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری و از دست دادن عزیزان تحصیلکرده، نقطه آزمایشی برای مردم است، خداوند در آیه ۱۵۵ سوره بقره فرموده است ما شما را با ترس، دلهره، بحران و فشارهای اقتصادی آزمایش می‌کنیم.
آیت الله علم الهدی در ادامه با بیان آیه «وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَكِنْ لَا تَشْعُرُونَ؛ و به آنان که در راه خدا کشته شوند مرده نگویید، بلکه زنده ابدی هستند و لیکن همه شما این حقیقت را در نخواهید یافت» گفت: بر اساس آیه قرآن شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان به سوی پروردگار پرواز کردن و ما در برابر این اوج گیری و پرواز در میدان امتحان قرار گرفتیم.
وی با اشاره به اینکه ما در نظام خودمان در یک پهنه زمانی دو هفته‌ای این دو آیه را لمس کردیم، گفت: خدا در آیه شهادت می‌فرماید شهیدانی همچون حاج قاسم سلیمانی زنده هستند اما آن درجه حیات و قرب پروردگار قابل درک برای شما نیست.
امام جمعه مشهد افزود: شهید سلیمانی یک نابغه جهادی بود که تمام عمر خالصانه‌اش را در مسیر مبارزه با دشمنان اسلام گذراند و آنها را مستاصل کرد و به دست شقی‌ترین شقی‌ها به شهادت نایل آمد.
وی پذیرش خطای انسانی در سقوط هواپیما را نشانگر صداقت نظام برشمرد و خاطرنشان کرد: شفافیت و صداقت اصل اصیل انقلاب اسلامی است، لذا ما باید هیچ وقت این اصل ارزشی انقلاب را زیر پا نگذاریم.
نماینده ولی فقیه در خراسان گفت: مردم ولایتمدار کشور در راه امام زمان(عج) و پای این انقلاب جان دادند لذا صداقت با مردم اصل انقلاب است و باید همواره در موارد مختلف با مردم شفاف باشیم و اگر حفظ این اصل در عرصه بین‌الملل برای ما هزینه دارد باید هزینه‌اش را بدهیم.

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/uhckwvx49lj738135ke3l9echjpjsgqi.png

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود