به همت کانون تخصصی شعر و ادب رضوی

آیین «شب شعر ملکوت»؛ یادبود شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان برگزار شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۶:۰۰
ششمین مراسم «شب شعر ملکوت»، یادبود سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان به همت کانون تخصصی شعر و ادب رضوی کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از کرمان؛ به همت خادمیاران کانون تخصصی شعر و ادب آستان قدس رضوی، ششمین مراسم شب شعر ملکوت با موضوع شهدا و به یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همرزم ایشان با حضور خادمان امام رئوف(ع) و جمع کثیری از مردم ولایتمدار شهر زنگی آباد کرمان در حسینیه باب الحوائج(ع) برگزار شد.

امام جمعه موقت شهر زنگی آباد در این مراسم با اشاره به مقام شامخ شهیدان نزد پروردگار عنوان کرد: برخی از افراد تصور می‌کنند کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند و به شهادت می‌رسند از بین رفته‌اند؛ اینگونه نیست بلکه بر اساس آیات شریف قرآن آنها زنده‌اند و نزد پروردگار خویش از روزی بهره‌مند می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله زنگی آبادی با بیان اینکه حیات شهدا سعادتی است که همه مؤمنان از آن بهره‌مند می‌شوند، گفت: خداوند در قرآن، شهید را زنده معرفی می‌کند که هیچگاه خون آنها ضایع نخواهد شد.

وی افزود: شخصیت شهید انعکاس دهنده آرمان‌های اوست و این آرمان‌ها از میان مردم برچیده نخواهد شد زیرا خاصیت شهادت و خون شهید اینگونه است.

حجت الاسلام زنگی آبادی با اشاره به زنده بودن یاد شهدا به معنای حقیقی کلمه تصریح کرد: خاصیت طبیعی شهادت، ایجاد برکت، تداوم و گشایش در حرکت به سمت تعالی است و آن افرادی که این حقیقت را به معنای واقعی درک کرده‌اند کشته شدن در راه خدا را یک افتخار بزرگ می‌دانند.

امام جمعه زنگی آباد در ادامه با بیان برخی خصوصیات شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: سردار سلیمانی، مرد متواضع، شجاع و سر تا پای وجودش ادب بود که سرانجام جان خود را فدای قرآن و دین خدا کرد و به آرزوی خود که شهادت در راه خدا به دست دشمنان بود نیز رسید.

حجت الاسلام زنگی آبادی اضافه کرد: راه شهید سلیمانی و شهدا ادامه دارد و ملت بیدار و همیشه در صحنه ایران تا پیروزی حق مقابل دشمنان ایستادگی خواهند کرد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید