کتاب «جنگجو» در موزه ملی ملک روایت شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۶:۲۰
صد و دومین برنامه «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» با محوریت کتاب «جنگجو» در کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در پایتخت برپا شد.

به گزارش آستان نیوز، این برنامه خوانش در موزه با حضور جمعی از کتابدوستان و روایتگری و خوانش آیدا حاجی محمدی با محوریت رمان جنگجو نوشته شروین وکیلی ظهر 24 دی ماه در تالار هزار داستان موزه ملی ملک نخستین موزه وقفی- خصوصی کشور برگزار شد.
معرفی نویسنده اثر، بلندخوانی بخش‌هایی از کتاب و گفت‌وگو با حاضران در این برنامه یک ساعته انجام شد که مورد توجه مخاطبان موزه ملی ملک قرار گرفت.
شروين وکيلي جامعه‌شناس، داستان‌نویس و مدرس دانشگاه است که با نگاه جامعه‌شناسانه به گذشته ایران می‌کوشد دریچه تازه‌ای به تاریخ کشور باز کند. کتاب جنگجو نیز بیش‌تر به صورت یک داستان فلسفی است که در ادامه روند سبک داستان‌نویسی سهروردی و عطار دنبال شده است.
برنامه خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش به منظور ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، تشویق فرهنگ‌دوستان به بازدید گروهی از موزه‌ها، معرفی نویسندگان داخلی و خارجی، روایتگری کتاب‌های مرتبط با تاریخ و تمدن و ایجاد لحظاتی جذاب و فراموش‌نشدنی برای بازدیدکنندگان موزه‌های کشور از سال 1396 در موزه‌های همکار با این طرح فرهنگی برگزار می‌شود.
موزه ملی ملک به عنوان یکی از موزه‌های همکار در اجرای طرح خواندن در موزه تا کنون میزبان چندین برنامه خواندن در موزه بوده است که می‌توان به خوانش کتاب‌های «موزه معصومیت» و «از فرانکلین تا لاله‌زار» اشاره کرد.
کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک در سال 1316 خورشیدی بر حرم مطهر رضوی وقف شده است و در حال حاضر همه روزه جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی، از ساعت 8:30 تا 16:15(پنج‌شنبه‌ها تا ساعت 15:15) به نشانی تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد پذیرای دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید