به همت کانون خادمیاران رضوی شهرستان مهریز اجرا شد

تلاوت ختم جمعی قرآن کریم به نیت سردار سلیمانی و همزمان شهیدش

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۶:۳۴
مراسم تلاوت ختم جمعی قرآن کریم نثار روح سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش به همت کانون خادمیاران رضوی شهرستان مهریز اجرا شد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از یزد؛ همزمان با ایام فاطمیه و به همت کانون بانوان خادمیار شهرستان مهریز، مراسم تلاوت ختم دسته جمعی قرآن مجید با هدف اعلام انزجار از سیاست‌های خبیثانه آمریکا و نکوداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان حادثه تروریستی عراق در شهرستان مهریز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام محمد حسین شعبان‌زاده از علمای و فضلای شهر یزد با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: ثقیفه نخستین آفت و فتنه‌ای بود که به اسلام وارد شد و مسیر خلافت در اسلام را عوض کرد و محصول آن فاطمیه بود.

وی به تفاوت پیام عاشورا و فاطمیه اشاره کرد و افزود: در عاشورا پیام‌ها مشخص و مردم تا حدودی پیام این واقعه را دریافت کردند اما هستند افرادی که پیام فاطمیه را نتوانستند دریافت کنند و نسبت به درس‌های این ایام ضعیف عمل کرده‌اند.

حجت الاسلام شعبان‌زاده تصریح کرد: در واقعه عاشورا حق بر زمین افتاد در حالی که در فاطمیه تمام مهاجرین و انصار مسبب تمام کارها را حضرت فاطمه(س) می‌دانستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خداوند با فتنه‌های مختلف انسان‌ها را آزمایش می‌کند افزود: هیچگاه جهان از فتنه در امان نبوده همانطور که کشور ایران نیز مستثنی نیست.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: نمونه آن فتنه‌ای است که در زمان حضرت موسی(ع) میان قوم بنی اسرائیل اتفاق افتاد که موجب شد آنها را از خدا پرستی به سوی شرک هدایت کند.

وی بیان کرد: فتنه‌ها در کشور ایران از سال 58 و پس از انقلاب اسلامی آغاز شده که تاکنون چندین فتنه را پشت سر گذاشته و این جریان همچنان ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام شعبان‌زاده با بیان اینکه تنها راه نجات از فتنه‌ها در شرایط کنونی کمک گرفتن از حضرت فاطمه(س) است، افزود: شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش در حادثه تروریستی صدها برابر کارایی دارد و یکی از برکات آن یادآوری دشمنی با آمریکا است که در چند سال اخیر به دست فراموشی سپرده شده بود اما خون پاک این شهید نشان داد که شیطان بزرگ بودن آمریکا واقعیتی انکارناپذیر است.

این کارشناس مذهبی با اشاره به سخن امیرالمومنین علی(ع) افزود: در فتنه‌ها باید مانند بچه شتر باشیم که نه می‌شود بر آن باری نهاد و نه شیر آن را دوشید؛ این بدان معناست که باید گرد و غبار فتنه‌ها خاموش شود و بعد از آن تصمیمی با بصیرت گرفت.

 

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید