همزمان با هفتمین شام شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛

نوای روح بخش دعای توسل به نیابت از شهدای مقاومت و جانباختگان سانحه هوایی در حرم رضوی طنین انداز شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۲۰:۴۰
زائران حرم مطهر رضوی به نیابت از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای جبهه مقاومت و جانباختگان سانحه هوایی اخیر کشور، دعای توسل را در صحن و سرای کبریایی حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) زمزمه کردند.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز،‌ مراسم هفتمین شام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و بزرگداشت جانباختگان سانحه هوایی و حادثه کرمان سه‌شنبه شب بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور مسئولان و مدیران استانی، لشکری، علمای اعلام، خادمان بارگاه منور رضوی، زائران و مجاوران بارگاه حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد.
در این آیین ترحیم قاریان قرآن آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و مداحان اهل بیت(ع) ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و جانباختگان سانحه هوایی و حادثه کرمان به ذکر مصیبت پرداختند.
در ادامه این برنامه حجت‌الاسلام و المسلمین حسین قرنی به ایراد سخنرانی و مهدی رسولی به مدیحه سرایی پرداخت.
حجت الاسلام قرنی در این مراسم با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی عاشق شهادت بود، عنوان کرد: حاج قاسم سلیمانی به مقام والایی از عبودیت رسید، وی هر لحظه به دنبال شهادت می‌گشت و برای رسیدن به این مقام، زحمات و مشقت‌های زیادی را متحمل شده بود.
وی با اشاره به اینکه انسان‎های دنیاپرست پیوسته از مرگ هراس دارند و هیچگاه به شهادت در راه خدا فکر نمی‌کنند، عنوان کرد: شعار همه اولیاء الهی و اهل بیت(ع) رضایت خداست، یعنی آنها به آنچه که خدا راضیست راضی هستند، حال یک امام در راستای رضایت الهی صلح می‌کند، یکی می‌جنگد، دیگری به دعا مشغول می‌شود و امام بعدی به تربیت شاگرد.
وی با اشاره به اینکه از دست دادن جوانان نخبه در سانحه هوایی برای همه ملت ایران سنگین بود، تأکید کرد: یقینا داغ فرزند بسیار سخت و سهمگین است، اکنون خانواده‎هایی که فرزندانشان را در سانحه هوایی از دست داده‌اند مصیبت بزرگی را تحمل می،‎کنند ایشان اگر افزون به صبر بر مصیبت، راضی به رضای حق تعالی باشند در درگاه الهی اجر و قرب بیشتری خواهند شد.
خطیب حرم مطهر رضوی در پایان متذکر شد: توطئه ضد نظام میراث خواری از خون جوانان و نخبگان عزیز از سانحه هوایی اخیر است، در حالی که ملت شریف ایران با هوشیاری و بصیرت خویش این میراث را حفظ می‎کند.
گفتنی است، در پایان این مراسم دعای توسل با نوای حاج مهدی رسولی هدیه به روح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای جبهه مقاومت و جانباختگان حادثه کرمان و سانحه هواپیمایی قرائت شد.

 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود