با مشارکت مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک،

«رضا مستوفی‌فرد» پیشکسوت باستان‌شناسی و موزه‌داری در تهران تجلیل شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۴
مراسم نکوداشت «رضا مستوفی‌فرد» استاد پیشکسوت باستان‌شناسی و موزه‌داری با مشارکت مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در تهران برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، مراسم تجلیل از رضا مستوفی‌فرد با حضور جمعی از پیشکسوتان باستان‌شناسی و موزه‌داری کشور، دوستان و شاگردان این استاد فرهیخته و فرهنگ‌دوستان علاقه‌مند روز گذشته در سالن همایش موزه ملی ایران در پایتخت برگزار شد.
این مراسم نکوداشت به پاس قریب به پنج دهه فعالیت و خدمات ارزنده علمی و فرهنگی استاد مستوفی‌فرد در حوزه باستان‌شناسی کشور به همت موزه ملی ایران و با همراهی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پژوهشکده باستان‌شناسی، مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موزه مقدم، انجمن علمی باستان‌شناسی ایران، کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)، مؤسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران و نشریه فرهنگ موزه برگزار شد.
مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک همواره توجه ویژه‌ای به تجلیل از چهره‌های برجسته کشور که فعالیت‌های شاخصی را در حوزه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی انجام دادند، در برگزاری برنامه‌های متنوع خود داشته است.
این مؤسسه در کنار مشارکت با سایر موزه‌ها و مراکز فرهنگی کشور برای برگزاری چنین مراسم نکوداشتی، در قالب برنامه «دیدار با معاریف» نیز به صورت مستقل از چهره‌های علمی و پژوهشی که از گذشته‌های دور با این مجموعه همکاری داشتند یا مجموعه‌های شخصی خود را به این موقوفه اهدا کردند، تقدیر می‌کند.
کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک بزرگ‌ترین واقف معاصر ایران در سال 1316 خورشیدی بر بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) وقف شده است و در حال حاضر همه روزه به جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی، از ساعت 8:30 تا 16:15(پنج‌شنبه‌ها تا ساعت 15:15) به نشانی تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد آماده میزبانی از عموم محققان و گردشگران است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید