آیین تجلیل از خادمیاران کرمانشاه در موکب امام رضا(ع) برگزار شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۲۳:۰۳
همزمان با ایام فاطمیه، آئین تجلیل از خادمان موکب امام رضا(ع) در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از کرمانشاه، در این مراسم آیت الله مصطفی علما؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: قیام امام حسین(ع) آیینه تمام نمای ارزش‌های انسانی است و اوج ایثار و شجاعت، جهاد و مبارزه با طاغوت و طاغوتیان را به نمایش می‌گذارد.

وی همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: حاج قاسم تربیت شده مکتب اباعبدالله الحسین(ع) بود و مردم ولایت مدار ایران اسلامی با تشییع باشکوه او بار دیگر اتحاد و یکپارچگی خود را به نمایش گذاشتند.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان کرمانشاه نیز در ادامه با قدردانی از خادمیاران امام رضا(ع) که در ایام اربعین خدمت‌رسان زائران بودند گفت: کرمانشاه از دیر باز قدمگاه زائران کربلا و میزبان عاشقان امام رضا(ع) بوده که از کشورهای همسایه برای زیارت راهی مشهد می شدند.

سید محمدجعفر امامیان امامیان افزود: خادمیاران رضوی  طی ۱۵ روز به بیش از ۲۰۰  هزار زائر حسینی در چهار موکب مزین به نام امام رضا(ع) خدمات‌رسانی کردند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ خادمیار رضوی در استان کرمانشاه به صورت شبانه‌روز به نیابت از حضرت رضا(ع)، اسکان و پذیرایی زائران امام حسین(ع) را در مبادی ورودی و نقطه صفر مرزی بر عهده داشتند، افزود: این خدمات در ایستگاه راه آهن، زائرسرای کربلا، آشپزخانه مرکزی قصرشیرین و مسجد جامع خسروی ارائه شده است.
 

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود