مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان یزد اظهار کرد:

توفیق خدمتگذاری 139 خادمیار مهریزی در حرم امام رضا(ع)

۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۱:۰۱
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان یزد اظهار کرد: تاکنون 695 خادمیار در شهرستان مهریز ثبت نام کرده است که از این تعداد 139 خادمیار توفیق خدمتگذاری در حرم امام رضا(ع) را داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از یزد؛ محمدحسین رحیمی‌نسب در جمع مسئولان کانون خادمیاران و خادمیاران ستادی شهرستان مهریز که امروز در دفتر کانون خادمیاران برادران این شهرستان برگزار شد گفت: در شهرستان مهریز 695 خادمیار ثبت نام کرده که از این تعداد 508 نفر آموزش‌های لازم را دیده‌اند و 139 نفر موفق شدند در کشیک‌های آستان قدس رضوی خدمت کنند.

وی افزود: کانون‌های خادمیاری رضوی در استان یزد با هدف محرومیت‌زدایی، ترویج سبک زندگی رضوی، ایجاد جریان امام رضایی، گسترش نماد امام هشتم و خدمت رضایی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: محرومیت‌زدایی به معنای توانمند ساختن افراد در زمینه‌های جسمی، روحی، اقتصادی، اجتماعی  و فرهنگی است و این خدمت‌رسانی با تأمین نیروی متخصص و استفاده از ظرفیت این نیروها جهت خودکفا کردن افراد فراهم شده است.

رحیمی‌نسب با بیان اینکه خادمیاران رضوی مهریز با رویکردهای فرهنگی باید سرفصل‌های سبک زندگی رضوی را به عنوان یک الگو برای تمام شهروندان تبیین کنند، بیان کرد: خادمیاران عرصه وقف و نذر نیز با تأمین منابع مالی با هدف ساماندهی و همسان‌سازی اقدامات نیروی انسانی متخصص را همراهی می‌کنند.

وی تصریح کرد: طرح ابتکاری «قرار هشتم» از دیگر طرح‌هایی است که به عنوان الگو برای سایر استان‌ها قرار گرفته و توسط خادمیاران رضوی انجام می‌گیرد.

رحیمی نسب ادامه داد: قرار هشتم، هشتم هر ماه با کیفیت بالایی از طریق رسانه و فضای مجازی برگزار و ذیل آن برنامه‌های ویژه‌ای در شهرستان‌های استان یزد برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح در ماه‌های پایانی سال جاری که مصادف با شهادت حضرت فاطمه(س) و امام هادی(ع) است، برنامه‌های ویژه و ابتکار خوبی برگزار خواهد کرد.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان مهریز اضافه کرد: تاکنون در قالب این طرح، 200 پرس غذا به همت خادمیاران مهریزی برای روستاهای محروم به نام امام رضا(ع) توزیع شده است.

وی افزود: در شهرستان مهریز 6 کانون محلی وجود دارد که 3 کانون خادمیاری در روستاها و 3 کانون نیز در شهرستان مهریز مشغول فعالیت در عرصه‌های مختلف هستند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود