به همت کانون خادمیاری محله ای استان کرمان؛

نخستين جشنواره عرضه محصولات تولیدی بانوان خادمیار استان کرمان برپا شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۰:۵۵
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان از برپایی نخستين جشنواره خدمت و عرضه محصولات تولیدی و توانمندى‌هاى بانوان خادمیار این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از کرمان، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان با اشاره به فعالیت‌های این جشنواره عنوان کرد: صنایع دستی نماد هویت و آئینه فرهنگ هر کشور است که بانوان در آن نقش اساسی ایفا می‌کنند.

سیدحسین صابری افزود: هدف از برپایی این نمایشگاه عرضه محصولات و تولیدات بانوان، معرفی توانمندی و استعدادهای بانوان سرپرست خانوار و تقویت روحیه خودباوری در بین بانوان است.

وی با تاکید بر اینکه بانوان در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی همواره در طول تاریخ نقش آفرین بوده‌اند، گفت: در جامعه امروز نیز بانوان خادمیار با عنایات حضرت رضا(ع) می‌توانند در جهت توسعه و گسترش سیره رضوی گام‌های مهمی بردارند.

صابری ادامه داد: قلمزنی روی مس، نقطه کوبی، نقره کاری، گلیم بافی، ترمه دوزی‌های سنتی، صنایع دستی چوبی و سبد بافی، میناکاری روی سفال سرامیک و شیشه، جواهرسازی و سنگ تراشی، بدلیجات دست ساز، گل‌های تزئینی و شمع، تولید گل‌های آپارتمانی، عرقیجات و خشکبار، مواد غذایی از جمله هنرهای ارائه شده در این نمایشگاه است.

گفتنی است؛ علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه در محل حسینیه مسجد امام حسن مجتبی (ع) به مدت سه روز در شیفت صبح و بعدازظهر بازدید کنند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود