با میزبانی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

برگزاری جشن عبادت 1500 دانش‌آموز دختر در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)

۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۶:۳۱
جشن عبادت جمعی از دانش‌آموزان دختر با عنوان «شکرانه» در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) به میزبانی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، مراسم جشن عبادت دانش آموزان دختر نواحی مختلف مشهد تحت عنوان«شکرانه» صبح امروز 30 دی‌ماه با رویکرد آشنا کردن دانش آموزان با فرهنگ رضوی و توجه به تقویت فرهنگ اسلامی در کنار آموزش مباحث درسی در رواق حضرت زهرا (س) برپا شد.
اجرای برنامه‌های آموزشی با موضوع توجه به ارزش‌های دینی توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد نواب و ملک ثابت در قالب بیان داستان، شعر و بازی از جمله طرح‌های تدارک دیده شده برای نونهالان حاضر در جشن عبادت در قطعه‌ای از بهشت رضوی بود.
حجت الاسلام نواب گفت: کسانی که به سن تکلیف می‌رسند اولین کاری که باید انجام دهند این است که با کمک پدر و مادر و معلمان مرجع تقلید خودشان را انتخاب و طبق دستورات آن مرجع پیرامون ارزش‌های دینی عمل کنند.
وی با بیان مباحثی همچون آموزش وضو گرفتن، نماز خواندن، روزه گرفتن و رعایت حجاب افزود: جشن تکلیف اعلام ورود دختران به عرصه عبودیت است.
ویژه برنامه «شکرانه» با مشارکت آموزش و پرورش ناحیه 3 مشهد و معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از روز یکشنبه آغاز شده و به مدت سه روز و با حضور روزانه 500 دانش‌آموز از نواحی مختلف آموزش و پرورش مشهد در حرم مطهر رضوی حال برگزاری است.
گفتنی است؛ قرائت آیاتی از قرآن کریم، اجرای سرود و همسرایی نوجوانان و اهدای هدایای فرهنگی و متبرک و همچنین شرکت کردن دانش‌آموزان در نماز جماعت ظهر و عصر از دیگر برنامه‌های آیین «شکرانه» در رواق حضرت زهرا(س) بود.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود