توسط خادمیاران رضوی جیرفت صورت گرفت؛

توزیع غذای گرم بین محرومان جیرفت در طرح «اطعام فاطمی»

۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۷:۵۸
در راستای ترویج فرهنگ فاطمی، خادمیاران کانون محله‌ای مسجد جامع شهرستان جیرفت اقدام به طبخ و توزیع غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند کردند.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز با اشاره به اهمیت اطعام نیازمندان و کمک به فقرا در جامعه اسلامی، اظهار کرد: دین مبین اسلام همواره مسلمانان را به این امر خداپسندانه تشویق و ترغیب کرده است.
سیدحسین صابری گفت: با تاسی از کلام نبی خدا(ص) که فرمودند: «مَنْ اَطْعَمَ مُسْلِما جائِعا اَطْعَمَهُ اللّه‏ُ مِنْ ثِمارِ الْجَنَّةِ» هر کس مسلمان گرسنه‌‏اى را غذا بدهد، خداوند از میوه‏‌هاى بهشت به او می‌خوراند» هدف خادمیاران رضوی در بحث خدمت‌رسانی، برگرفته از سبک و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و اخلاق، رفتار و منش مادر اهل بیت(ع) است.
این مقام مسئول ادامه داد: از این آیه به راحتی می‌توان به اهمیت اطعام نیازمندان در دین اسلام پی برد؛ این مسئله در آموزه‌های اسلامی بسیار با اهمیت است و در زندگی اسلامی به این موضوع توجه ویژه‌ای شده است.
وی اضافه کرد: سیره اهل بیت عصمت و طهارت، بویژه حضرت زهرا(س) می‌تواند برای خادمیاران رضوی بهترین الگو برای مردم مسلمان و جامعه اسلامی باشد.
شایان ذکر است؛ تاکنون بیش از۵۰۰۰ پرس غذای گرم در اعیاد و مناسبت‌های مختلف مذهبی توسط خادمیاران شهرستان جیرفت طبخ و بین نیازمندان توزیع شده است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود