تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده شهدا:

شهیدان مصداق اولیاء خاص الهی هستند

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۷
تولیت آستان قدس رضوی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای ما مصداق اولیاء خاصه الهی هستند.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی با حضور در منازل شهیدان محرابی و شمس آبادی از شهدای مدافع حرم و نیز شهید گیوه‌چی از شهدای انقلاب اسلامی، با خانواده معظم این شهدا دیدار و گفت‌وگو کرد.
تولیت آستان قدس رضوی در این دیدارها با اشاره به اینکه تشخیص به موقع حق و انجام به هنگام وظیفه از ویژگی‌های شهداست، اظهار داشت: امنیت، عزت و استقلال امروز کشور را مدیون و مرهون شهدا هستیم و امیدورایم بتوانیم قدرشناس و پاسدار حقی که بر گردن ما دارند باشیم.
وی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای ما مصداق اولیاء خاصه الهی هستند، ابراز کرد: اگر جانفشانی و خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهیدان عزیز مدافع حرم نبود، داعش همان بلایی که سره کشورهای جنگ‌زده منطقه سوریه و عراق آورد بر سر کشور ما نیز می‌آورد و چه کشتار و وحشی‌گری‌هایی انجام می‌دادند. هر کجا پای نحس‌شان رسید، با سلاح آمریکا و پول عربستان ویرانی و تباهی به وجود آوردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه امنیت کشور از برکات رشادت و ایثار شهداست، تصریح کرد: در حالی که فراق، رنج‌ها و مصیبت‌ها را والدین، همسران و فرزندان معزز شهدا تحمل می‌کنند، ما در امنیت و آرامش زندگی می‌کنیم.
وی بیان کرد: ایمان و اخلاص شهیدان در شرایطی که اکثریت عالم غرق در مسایل مادی و غفلت هستند، مایه غبطه ماست. ما نباید برای آنها گریه کنیم، باید برای خودمان غصه بخوریم که آن‌ها چه قدر باور و اعتقاد بزرگی داشتند و راه صد ساله را یک شبه پیمودند.
تولیت آستان قدس رضوی با تصریح بر این نکته که اخلاص و فوز عظیم شهادت نصیب هر کسی نمی‌شود، اضافه کرد: شهیدان از تعلقات مالی، عشق به والدین، همسر و فرزند به خاطر خدا گذشتند که این روحیه‌ها از عنایات و توفیقات الهی است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود