عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد:

جوانان با بهره‌گیری از تجربه 40 ساله باید زمینه بالندگی انقلاب را فراهم آورند

۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۷:۳۵
عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: نسل جوان باید با بهره‌گیری منطقی از تجربه 40 سال گذشته، ضمن فعال‌سازی ظرفیت‌های انقلاب اسلامی، زمینه حرکت بالنده و رو به جلوی انقلاب اسلامی را فراهم آورند.

به گزارش آستان‌نیوز، حسین باغگلی در میزگرد علمی- تخصصی «منزلت تربیت در منطومه اخلاق اسلامی» که با حضور جمیله علم‌الهدی؛ دانشیار دانشگاه علوم تربیتی شهید بهشتی، حبیب رحیم‌پور ازغدی؛ سر دبیر مجله تلویزیونی زاویه و جمعی از محققان و پژوهشگران در تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار شد، به تبیین موضوع «نسبت تربیت، مدرسه و مردم در منظومه انقلاب اسلامی» پرداخت.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه تربیت اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با ایجاد ظرفیت‎های اجتماعی متعدد در حوزه‌های فرهنگی- تربیتی زمینه مساعدی را برای حضور دغدغه‌مندان فرهنگی- تربیتی فراهم کرد.
وی خلاقیت مربیان مدارس، توسعه فعالیت‌های فرهنگی – تربیتی در مساجد و بسیج، تولید آثار هنری با رویکرد حماسی و هویت اسلامی در قالب شعر، سرود و فیلم و... را برخی از دستارودهای دانست که اثرات تربیتی زیادی در آن دوران و حتی دوره‌های پس از خود داشته است.
باغگلی همچنین در ادامه به چالش‌های تربیت اسلامی پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: کمیت‌گرایی به جای کیفیت‌گرایی در برنامه‌های فرهنگی و تربیتی و همچنین زمینه‌سازی برای توجه به آماری شدن برنامه‌های فرهنگی – تربیتی از چالش‌های تربیت اسلامی پس از انقلاب است.
وی افزود: مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی که در حقیقت ثمره رفاه طلبی بود؛ زمینه مناسبی را برای بسیاری از چالش‌های بعدی در جامعه ایجاد کرد. رفاه پیشنهادی انقلاب اسلامی برای مستضعفان با هدف خروج این گروه از فشار تبعیض و ناداری در طی زمان از سوی برخی دولت‌ها به یک وعده عمومی و فراگیر و حق مسلم آحاد جامعه تبدیل شد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود