مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛

مقاومت در سایه‌ی ایمان به خدا و اعتماد به وعده‌ی الهی میسر می‌شود

۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۱:۴۳
مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛گفت: مقاومت جز در سایه‌ی ایمان به خداوند متعال و اعتماد به وعده‌ی الهی امکان پذیر نیست.

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام مهدی شریعتی‌تبار مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در ویژه برنامه‌ای که مناسبت ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ظهر امروز در بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار شد، به آیات 24 تا 27 سوره مبارکه ابراهیم اشاره و اظهار کرد: خداوند متعال در این آیات در قالب دو تشبیه جریان حق و باطل را به تصویر کشیده است.

وی افزود: خداوند کلمه طیبه را به شجره‌ای تشبیه کرده است که اصل و ریشه اش استوار است و شاخ و برگش در فضا متعالی است؛ شجره طیبه همان توحید و ایمان و نظام اجتماعی، سیاسی برخاسته از توحید است و نقطه مقابل آن کلمه شرک، استکبار و نظام‌های سیاسی بر آمده از آن است .

این پژوهشگر با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر تفکر توحیدی و شعار الله اکبر استوار است،اظهار کرد: طبق آیات 24 تا 27 سوره مبارکه ابراهیم خداوند کسانیکه ایمان آوردند را در دنیا و آخرت در عقیده و ایمانشان ثابت قدم مى دارد.

وی ابراز کرد: انقلاب‌ اسلامی  و نظام جمهوری اسلامی ایران شجره‌ طیبه‌ هستند و همانطور که خداوند متعال در آیه 24 سوره ابراهیم می فرمایند: «آیا ندیدی چگونه خداوند «کلمه طیبه» را به درخت پاکیزه‌ای تشبیه کرده که ریشه آن در زمین ثابت و شاخه آن در آسمان است». انقلاب اسلامی نیز شجره طیبه و داراى نظام حساب شده‌ای است.

این پژوهشگر تصریح کرد: این شجره دارای ریشه و شاخه‌هایی است که هر کدام مأموریت و وظیفه‌اى را برعهده دارند و انقلاب اسلامی نیز همانند درخت پاکیزه‌ای است که در حال رشد و نمو بوده و پویا و سرزنده است.

وی تصریح کرد: اصل و ریشه این شجره طیبه ثابت و مستحکم است بگونه‌ای که طوفانها و تندبادها نمى‌توانند آنرا جا بجا کنند، و توانائى آنرا دارد که شاخه‌هاى سر به آسمان کشیده اش را در فضا معلق نگاه دارد و حفظ کند، چرا که شاخه هر چه سر کشیده تر باشد باید متکى به ریشه قوى‌تر باشد.

مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی افزود: نظام اسلامی ما با تفکر توحیدی و شعار «الله اکبر» و با گفتمان توحیدی تا کنون استوار مانده است و دست دشمنان و تمامی مستکبران عالم را از این سرزمین کوتاه کرده است.

وی با اشاره به حدیثی از امام حسن عسگری(ع)گفت: دو خصلت ایمان به الله و خدمت به مردم فوق همه خصلت‌هاست و نظام جمهوری اسلامی ایران 41 سال توانسته بر پایه این دو خصلت در مقابل تمام توطئه‌های استکبار ایستادگی کند.

 

 

 

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید