همزمان با ایام‌الله دهه فجر؛

کارگاه‌ آموزشی «تدبر در سوره فجر» در حرم مطهر رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۲:۱۸
همزمان با ایام دهه فجر کارگاه آموزشی «تدبر در سوره فجر» ویژه بانوان در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، لیدا حسینی در این کارگاه آموزشی که به همت واحد تفسیر و حدیث اداره علوم قرآنی در رواق مبارکه حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مصادیق بارز پیروزی حق بر باطل است.

وی تصریح کرد: سوره مبارکه فجر در ابتدا با دغدغه سپیده و روشنایی آغاز می‌شود و سپس بر گذشت شب تاریک تاکید دارد. بعضی از سپیده‌دم‌ها ایام ‌الله هستند و برای رسیدن به آن لازم است از شب‌های تار گذشت. مانند عید قربان که برای رسیدن به آن ۱۰ شب را باید سپری کرد و پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در پایان دهه فجر و در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ اتفاق افتاد.

این کارشناس قرآنی با بیان اینکه در این سوره روشنایی نشان از خداگرایی و ظلمت نشان از دنیاگرایی و طغیان است، بیان کرد: آیات ابتدایی سوره مبارکه فجر بیانگر این موضوع است که ظلم و ستم در این دنیا پایدار نیست و عاقبت افراد مومنان بر ظالمان پیروز خواهند شد.

گفتنی است، در روزهای پایانی دهه مبارکه فجر کارگاه آموزشی تدبر در سوره مبارکه فجر صبح‌ها در رواق‌های امام خمینی(ره) و دارالحجه(عج) و بعد از ظهرها در رواق مبارکه حضرت زهرا(س) پذیرای علاقه‌مندان به مباحث قرآنی بود.

برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید