در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی؛

سالانه 1300 تن شیر در دامداری صنعتی طبس تولید می‌شود

۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۳:۱۸
مدیرعامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی سالانه 1300 تن شیر توسط دامداری صنعتی طبس وابسته به آستان قدس رضوی تولید می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدجواد رئوف سیدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: در حال حاضر موجودی کل گله 320 رأس گاو شامل 114 راس گاو مولد، 131 رأس تلیسه آبستن و غیرآبستن  و 75 رأس گوساله نر است که از مجموع این دام‌ها سالانه 1300 تن شير و 40 تن گوشت قرمز توليد مي‌شود که دارای چربی 7/3، پروتئین 1/3 و بار میکروبی زیر 100 هزار است.
وی با بیان اینکه برای تولید روزانه بالغ بر 4 تن شیر، نیاز به تامین 1500 تن ذرت علوفه‌ در طول سال هستیم، افزود: تاکنون ذرت علوفه‌ای مورد نیاز دام‌ها از استان‌های دیگر تهیه می شد که امسال برای حمایت از بخش کشاورزی شهرستان طبس کاشت این محصول در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم با اجرای این طرح علاوه بر رشد و توسعه کشاورزی شهر طبس، خرید مورد نیاز علوفه دامداری از داخل استان تامین شود.
وی با اشاره به اینکه دامداری صنعتی طبس به عنوان یکی از برترین مجموعه دامداری صنعتی در منطقه شناخته می‌شود، افزود: این مجتمع دامداری تنها گاوداری صنعتی با نژاد پر شیر است که در گرم‌ترین و خشک‌ترین نقطه کشور فعالیت می‌کند و مجهز به دستگاه‌های پیشرفته دامداری است.
مدیرعامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی تصریح کرد: این مجموعه اهدافی چون تولید شیر و گوشت با کیفیت و در حد استاندارد را همیشه در راس فعالیت‌های خود قرار داده است که سعی کرده با استفاده از تکنولوژی‌های نوین صنعت دامپروری، ارتقای تولید، کاهش هزینه‌‌ها، افزایش بهره‌وری دارایی‌ها ‌‌و امکانات موجود و توجه بیشتر به آموزش تخصصی پرسنل به این اهداف دست یابد.
گفتنی است، دامداری صنعتی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در روستای همت آباد شهر طبس قرار دارد که در سال 83 در زمینی به مساحت 2 هکتار تاسیس شده است و دارای بخش‌های اداری، انبار نگه داری علوفه و کنسانتره، سیلوی نگه‌داری ذرت علوفه‌ای، بهاربندهای نگهداری گاو شیری و سایر گروه‌های دامی، گوساله دانی، زایشگاه و شیردوشی است که زیر نظر موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی فعالیت می‌کند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید