به مناسبت دهه مبارک فجر صورت گرفت؛

بهره‌مندی 4400 بیمار محروم سرخس از خدمات رایگان پزشکی آستان قدس رضوی

۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۸
جانشین رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از بهره‌مندی بیش از چهار هزار و 400 بیمار محروم از خدمات رایگان پزشکی تخصصی اردوی جهادی دو روزه خادمیاران سلامت این بنیاد در روستاهای سرخس خبر داد.

محمود ابراهیمی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: این اردوی جهادی با حضور حدود 90 نفر از جمله نزدیک به 20 پزشک متخصص در رشته‌های مختلف، با هدف ارائه خدمات درمانی، بهداشتی و آموزشی رایگان به بیماران محروم روستاهای سرخس در روزهای 16 و 17 بهمن سال جاری در چهار روستای بزنگان، گنبدلی، پس‌کمر و سنگر این شهرستان برگزار شد

وی ادامه داد: در روز نخست این اردو به هزار و 174 بیمار در روستای بزنگان و هزار و 559 بیمار در روستای گنبدلی و در روز دوم به 816 بیمار در روستای پس‌کمر و 879 بیمار در روستای سنگر شهرستان سرخس خدمات‌ رایگان پزشکی ارائه شد.

جانشین رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: در مجموع هزار و 433 بیمار از خدمات پزشکی تخصصی شامل قلب و عروق، داخلی، اطفال، جراحی عمومی و سرپایی، طب اورژانس، مغز و اعصاب، زنان و زایمان، روان‌شناسی، ارتوپدی، چشم‌پزشکی، ارولوژی، اعصاب و روان و دندان‌پزشکی و همچنین 185 بیمار از خدمات ویزیت پزشک عمومی در این اردوی جهادی بهره‌مند شدند.

ابراهیمی به استفاده 350 بیمار از خدمات بینایی‌سنجی اردوی خودجوش روستاهای سرخس اشاره و اضافه کرد: خدمات آموزشی فردی و گروهی نیز توسط خادمیاران بنیاد سلامت آستان قدس رضوی به 985 بیمار در این چهار روستا ارائه شد.

وی ادامه داد: همچنین در کنار ارائه خدمات رایگان دارویی، هزار و 475 بیمار از خدمات غربالگری سلامت مانند سنجش فشار خون در اردوی ویژه دهه فجر سرخس استفاده کردند. خدمات سنجش قند خون نیز به بیماران سالمند و دیابتی ارائه شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید