بازدید طلاب مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) از بنیاد پژوهش‌های اسلامی
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۹:۱۴
جمعی از خواهران طلبه مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) ضمن حضور در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از نزدیک با فعالیت‌های پژوهشی این مجموعه آشنا شدند.

به گزارش آستان‌نیوز، یکی از برنامه‌های اجرایی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در طول سال، علاوه بر انتشار آثار مختلف و برگزاری نشست‌های علمی و ترویجی، میزبانی از طلاب و پژوهشگران است؛ از این رو امروز 23 نفر از خواهران طلبه مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) ضمن بازدید از این بنیاد، با فعالیت‌های علمی- پژوهشی، آثار منتشر شده و پژوهش‌های علمی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی آشنا شدند.
در این بازدید بازدیدکنندگان با نحوه انجام فعالیت‌های پژوهشی از مرحله موضوع یابی تا پژوهش و نشر و همچنین فرآیندهایی که یک اثر باید تا مرحله چاپ طی کند، آشنا شدند.
همچنین نحوه همکاری با بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، ارائه آثار فردی و گروهی از سوی طلاب و انتشار این آثار از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی و امکاناتی که بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی می‌تواند در اختیار مراکز علمی – پژوهشی قرار دهد اعم از اعزام استاد، ارائه مشاوره‌های پژوهشی و شرکت در نشست‌های علمی و تخصصی از دیگر دستاوردهای این بازدید بود.
در این بازدید همچنین به مدل‌های پژوهشی اعم از پژوهش‌های مسئله محور و موضوع محور اشاره شد و در خصوص رویکردها و توانمندیهای موسسات فرهنگی در حوزه نشر و همچنین قالب‌ها و خروجی‌های پژوهشی توضیحاتی ارائه شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید