گفت‌وگوی آستان نیوز با یک بانوی تازه مسلمان؛

زیبایی حجاب باعث گرایش من به اسلام شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۲:۲۲
صدای اذان از ماذنه‌های مسجد دارالسلام سانتیاگو به گوش می‌رسد و مسلمان شهر برای ادای فریضه نماز ظهر وارد مسجد می‌شوند.

دیدن بانوان مسلمان با پوشش اسلامی نظر کلروریدا را به خود جلب می‌کند. گاهی با آنها به گفتگو می‌نشیند و درباره دین اسلام سخن می‌گوید. انگار ندایی ملکوتی او را به اسلام دعوت می‌کند. او در جستجوی حقیقت راهی کتابخانه‌ها و مراکز تحقیقاتی شهر می‌شود و حالا بعد از گذشت حدود یک سال از تحقیق و بررسی در حرم رضوی دست بر سینه می‌گذارد و شهادتین را بر زبان جاری می‌کند. آری کلروریدا امروز به ندای ملکوتی که او را به اسلام فرامی‌خواند لبیک می‌گوید و مسلمان می‌شود. گفت‌وگوی خبرنگار آستان‌نیوز با این بانوی تازه مسلمان را در ادامه می‌خوانید...

 

ساکن کدام شهر هستید و از چه زمانی به دین اسلام گرایش پیدا کردید؟
من «کلروریدا سانتی بانز» ساکن شهر سانتیاگو(پایتخت شیلی) هستم. مسجد دارالسلام این شهر در نزدیکی محل سکونت ما قرار دارد. بارها صدای اذان را از این مسجد شنیده‌ام. دیدن زنان مسلمان با حجاب اسلامی برایم خیلی جالب بود. پوشش زنان مسلمان را دوست داشتم. به نظر من زن در این پوشش زیباتر به نظر می‌رسد. علاوه بر این در این پوشش نوعی مصونیت می‌دیدم. داشتن پوشش اسلامی باعث می‌شود زن آزادانه‌تر در جامعه رفت و آمد داشته باشد.

 

اولین اقدام شما بعد از علاقه‌مند شدن به دین اسلام چه بود؟
تحقیق و مطالعه درباره این دین. من مطالعات بسیاری در این زمینه انجام دادم و بالاخره به این نتیجه رسیدم که اسلام دینی کامل است و در قالب این دین می‌توانم به سعادت دست پیدا کنم.

 

در حال حاضر چندمین سفر به کشور ایران و تشرف به حرم مطهر رضوی را تجربه می‌کند؟
این اولین سفر من به ایران است و برای نخستین بار است که به این مکان مقدس یعنی حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف می‌شوم.

 

وقتی برای اولین بار وارد حرم امام رضا(ع) شدید چه احساسی داشتید؟
اولین باری که وارد این مکان مقدس شدم و چشمم به گنبد طلایی حرم امام رضا(ع) افتاد تحول درونی بزرگی در وجود من رخ داد. یک حالت روحانی بسیار فوق‌العاده و زیبا. دیگر به هیچ چیز فکر نمی‌کردم و گویی از همه دغدغه‌های دنیوی رهایی پیدا کرده بودم.

 

از اینکه مراسم تشرف به اسلام شما در حرم امام رضا(ع) انجام شد چه احساسی دارد؟
خیلی خوشحال هستم. این احساس خوب معنوی با هیچ زبانی قابل توصیف نیست. خدا را شکر می‌کنم که به من توفیق داد که در محضر امام رضا(ع) که هشتمین پیشوای شیعیان است به دین اسلام مشرف شوم.

 

مهمترین دعای شما در این لحظات روحانی چه بود؟
از خدا ‌خواستم که به من در راه فهم درست مبانی دین اسلام کمک کند تا پیرو خوبی برای این دین باشم.

 

علت انتخاب اسم «رز» به جای کلروریدا چه بود؟
اسلام دین زیبایی است و من هم نام «رز» را که در زبان عربی به معنای گل که مظهر زیبایی است برای خود انتخاب کردم.

 

و صحبت پایانی...  
از مسئولان آستان قدس رضوی و به خصوص مدیریت زائران غیر ایرانی تشکر می‌کنم که این فرصت را برای من ایجاد کردند که در این مکان مقدس به اسلام مشرف شوم. در اینجا یک جلد کلام‌الله مجید، یک چادر که همان پوشش دوست‌داشتنی زنان مسلمان است و یک عطر حرم هدیه گرفتم و سعی می‌کنم این هدیه‌های گران‌بها را تا آخر عمر با خود نگه دارم.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود