تولیت آستان قدس رضوی در مراسم اهدای 300 سری جهیزیه به نوعروسان مشهدی:

آستان قدس متناسب با امکانات در راستای ترویج و توسعه ازدواج آسان تلاش خواهد کرد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۳:۰۸
تولیت آستان قدس رضوی رعایت معنویت و التزام به آموزه‌های اسلامی در خانواده را موجب استحکام زندگی مشترک و تربیت صحیح نسل آینده دانست، گفت: آستان قدس به میزان امکانات و ظرفیت‌های خود در راستای ترویج و توسعه ازدواج آستان تلاش خواهد کرد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی صبح امروز در مراسم اهدای 300 سری جهیزیه به نوعروسان مشهدی که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه زندگی موفق خواهد بود که بر معنویت و آموزه‌های الهی استوار باشد، اظهار کرد: رعایت بایدها و نبایدهای الهی، معنویت و عبودیت پروردگار به زندگی انسان رنگ خدایی می‌زند و معنا می‌بخشد.

وی با تأکید بر اینکه عبودیت و معنویت نقش تعیین کننده‌ای در سعادت یک زندگی مشترک دارد، تصریح کرد: اگر خداوند و آموزه‌های الهی محور زندگی مشترک انسان قرار بگیرد و زندگی بر اساس باید و نبایدهای اسلامی پایه‌ریزی شود، آنگاه است که زندگی مشترک پاکیزه و توأم با آرامش خواهد بود.

وی گذشت را لازمه زندگی مشترك و موجب استحکام پیوند زناشویی معرفی و ابراز کرد: گذشت، مدارا و چشم پوشی از اشتباهات لازمه زندگی مشترک و مؤلفه‌ای مهم بوده که موجب آرامش و کسب زندگی متعالی می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر جایگاه و اهمیت محبت بین همسران در تحقق سبک زندگی اسلامی، ابراز کرد: زندگی متدینانه و عینیت بخشیدن به ارزش‌های اصیل اسلامی در زندگی مشترک، محبت و شور و نشاط به زندگی می‌بخشد.

وی تربیت صحیح نسل آینده را از وظایف خطیر والدین دانست و با تأکید بر اهمیت رعایت فرایض الهی در خانواده، ابراز کرد: والدین متدین و معتقد می‌توانند فرزندانی صالح تربیت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی همچنین در پایان با بیان اینکه این جهیزیه‌های اهدایی بر اساس وسع آستان قدس رضوی در این مرحله بوده و شایستگی نوعروسان اهدای جهیزیه‌هایی بسیار ارزشمندتر از این است، ابراز کرد: متناسب با ظرفیت‌ها و امکانات آستان قدس رضوی برای ادامه این قبیل اقدامات مبارک تلاش و برای توسعه آن در آینده کوشش خواهیم کرد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود