همایش اسوه‌های صبر و مقاومت به همت کانون خانواده شهدای آستان قدس در ارومیه برگزار شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۹
به مناسبت گرامیداشت هفته زن و مقام مادر همایش اسوه‌های صبر و مقاومت به همت کانون خانواده شهدای آستان قدس در ارومیه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از ارومیه، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان آذربایجان غربی در این مراسم که به منظور نکوداشت اسوه‌های صبر و مقاومت؛ مادران و همسران شهدای والامقام در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ارومیه برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر اظهار کرد: زنان و مادران از صدر اسلام تاکنون در تمامی مبارزات و انقلاب‌های صورت گرفته نقش تاریخی و مهمی داشتند.
حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد با اشاره به اینکه خانواده، پایگاه تمام تحولات فرهنگی، اجتماعی و عاطفی است، گفت: در جامعه اسلامی زنان پرافتخار و بزرگی وجود داشته که نمونه بارز آن حضرت فاطمه زهرا(س) است که امروزه به عنوان الگوی بشریت به شمار می‌آیند و از این رو ضروری است دختران، زنان و مادران برای رسیدن به این جایگاه والا، سیره عملی و سبک زندگی ایشان را در عرصه‌های مختلف الگوی خویش قرار دهند.
وی افزود: هدف از اجرای این برنامه الگو قرار دادن زندگی و اخلاق حضرت زهرا(س) در تمامی مراحل و مراتب زندگی برای بانوان جامعه اسلامی است.
این مراسم که به همت کانون خانواده شهدای آستان قدس رضوی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان غربی برگزار شد، در پایان از مادران، خواهران و همسران شهدا تجلیل شد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود