دبيرستاد ازدواج دانشجويي كشور:

نداشتن مهارت زندگی یکی از مهم‌ترین دلایل طلاق است

۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۸:۱۲
دبيرستاد ازدواج دانشجويي كشور يكي از مهم ترين دلايل طلاق زوج هاي جوان و مشكلات ناشي از آن را عدم مهارت‌هاي زندگي به ويژه مهارت‌هاي ارتباطي دانست.

به گزارش آستان نیوز، مهدي غلامي در همايش «انتخاب اگاهانه» كه به همت دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) و با همكاري ستاد ازدواج دانشجويي استان خراسان رضوي ويژه دانشجويان مجرد اين دانشگاه برگزار شد، اظهار كرد: متاسفانه در حال حاضر مدل‌ها و معيارهاي انتخاب جوانان تغييرات جدي پيدا كرده و ملاك ها و شاخص‌هايي كه ارزش كمتري دارد جاي خود را به ملاك هاي اساسي در زندگي و انتخاب همسر داده و همين امر باعث بروز مشكلات بسياري در زندگي هاي مشترك شده است.
وي توجه به زيبايي صرف، ثروت، تعداد جمعیت خانواده و تحصيلات بالا را از جمله ملاك‌هايي برشمرد كه براي جوانان امروز از اهميت بالايي برخورد است و اذعان كرد: در مقابل ملاك‌هايي همچون داشتن سلامت روان و اخلاق، هم كفو بودن، رضايت خانواده‌ها كه بسيار مورد اهميت است، كمتر مورد توجه قرار مي‌گيرد و در مواردي هم ناديده گرفته مي‌شود.
این مقام مسئول، با اشاره به آمار طلاق‌هاي ثبت شده در سال‌هاي اولیه آغاز زندگي مشترك در استان خراسان رضوي گفت: يكي از مهم ترين دلايل طلاق زوج هاي جوان و مشكلات ناشي از آن عدم مهارت هاي زندگي به ويژه مهارت‌هاي ارتباطي است.
غلامي همچنین با اشاره به ملاك‌هايي كه تمام انسان‌ها براي بقا به آن نياز دارند، بيان كرد: نيازهاي «كمبودي»، «وجودي» و «تحولي» در همه انسان‌ها وجود دارد که بخشي از اين نيازها با زوجيت و ازدواج گره خورده است.
دبير ستاد ازدواج دانشجويي كشور با تأكيد بر اين مطلب كه بايد آمادگي‌هاي لازم براي زوجيت در جوانان‌ها ايجاد شود، گفت: جوانان بايد زماني كه مي خواهند وارد مرحله زوجيت شوند، آمادگي‌هاي لازم  و مهارت‌هايي كه براي تشكيل يك زندگي مشترك مورد نياز است را فراگيرند تا بتوانند به خوبي آن را مديريت کنند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود