با حضور تولیت آستان قدس رضوی،

دانش فنی و تولید فیلم‌های چندلایه فرآورده‌های تزریقی در مشهد رونمایی شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۲
از دانش فنی و تولید فیلم‌های چندلایه فرآورده‌های تزریقی و ملزومات دیالیز صفاقی تولید داخل با حضور تولیت آستان قدس رضوی در شرکت داروسازی ثامن در مشهد رونمایی شد.

به گزارش آستان نیوز، این آیین رونمایی به همت شرکت داروسازی ثامن وابسته به هلدینگ سلامت و داروی سازمان اقتصادی رضوی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس و جمعی دیگر از مسئولان کشور صبح امروز در مشهد برگزار شد.

شرکت ثامن تنها تولیدکننده انحصاری محلول‌های دیالیز صفاقی و ارائه‌دهنده خدمات مراقبت‌های ویژه این فرآورده به بیماران کلیوی در کشور است که در گذشته برخی از تجهیزات و مواد اولیه تولید این محصولات را از طریق واردات تأمین می‌کرد، اما این شرکت داروسازی با همکاری شرکت تولیدی فیلم‌های چند لایه لفاف خزر و تلاش نخبگان ایرانی در سال جاری موفق به کسب دانش بومی تولید این ملزومات شد.

تولید داخلی این محصولات بین 10 تا 12 میلیون یورو در سال جاری صرفه‌جویی ارزی به همراه داشت که این میزان ارزآوری در سال‌های آتی با توجه به افزایش ظرفیت تولید، به 15 میلیون یورو می‌رسد. این شرکت در حال حاضر ظرفیت تأمین نیاز دارویی تمامی بیماران دیالیز صفاقی ایران را دارد و می‌تواند در حوزه صادرات نیز وارد شود.

امضای تفاهم‌نامه طیب و تفاهم‌نامه راه‌اندازی نخستین پردیس فناوری خصوصی دارو و تجهیزات پزشکی با عنوان «سلامت ثامن» در این مراسم توسط طرفین، پخش کلیپ با محوریت معرفی فعالیت‌های شرکت ثامن در حوزه دیالیز صفاقی و تقدیر از سه تن از بانیان کسب این فن‌آوری، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

یادآور می‌شود، شرکت داروسازی ثامن در پرتوی عنایات ویژه حضرت رضا(ع) و با بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص و پرتوان در مسیر تولید کلیه محلول‌های استریل تزریقی و شست‌وشو، دیالیز صفاقی و خونی، فرآورده‌های بیوتکنولوژی پپتیدهای طبیعی و نوترکیب لیوفلیزه و غیر لیوفلیزه و ارائه خدمات دارویی به جامعه درمانی و بیماران به خصوص بیماران کلیوی، سی اف و... فعالیت می‌کند.

 

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود