توسط انتشارات به‌نشر؛

کتاب «گنجینه پند و حکمت ایرانی» منتشر شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۸
به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) کتاب« گنجینه پند و حکمت ایرانی» را منتشر کرد.

به گزارش آستان‌نیوز، این کتاب شامل هزاران سال حکمت و ادب پارسیِ میهن پراندیشه و درخشانمان ایران است.
در این اثر حکمت‌ها و جملات قصار نویسندگان، شعرا و عرفای پارسی از سعدی، مولانا، خیام، فردوسی و حافظ گرفته تا دیگر بزرگان این سرزمین به همت ابراهیم شکور زاده بلوری گردآوری شده است.
کتاب «گنجینه پند و حکمت ایرانی» شامل بیش از هزار حکمت پارسی است که به ترتیب حروف الفبا در ۳۲ بخش از غزل تا شعر نوی فارسی را در بردارد. در انتهای کتاب نیز فهرست موضوعی اشعار ضمیمه است.
 در مقدمه کتاب می‌خوانیم: «شعر فارسی از درخشان‌ترین مظاهر ادب و فرهنگ ایران زمین که هر یک از عناصر، اركان و انواع ادبی‌ش درحقیقت جلوه‌گاه افکار و اندیشه‌های والایِ انسانی است که امروز به صورت ارمغانی بی بدیل به دست ما رسیده و به صورت شعر، مثل، داستان، حکایات، روایت و ... تبلور پیدا کرده است، از این رو همین تنوّع انواع ادبی، عاملی در جهت رشد و تعالی فرهنگ و معرفت آموزی و در جهت برانگیختن داعیه‌های والای انسانی بوده و هست. بسیاری ازآثار منثور و منظوم نویسندگان و سرایندگان نامدار فرهنگ و ادب ایران اسلامی، ‌آیینه‌ای است که نمایانگر روحیات این قوم و گنجینه‌ای پر در و گوهر با الوان گوناگون است که عمدتا با پند و حکمت عرضه شده است».
این اثر در 724 صفحه، قطع وزیری با شمارگان 500 نسخه منتشر شده است که در فروشگاه‌های به‌نشر در مشهد و سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان به فرهنگ ایران زمین قرار دارد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود