برای نخستین بار در کشور؛

سامانه اصالت سنجی طیب برای نهال های رضوی اجرا شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۴:۱۳
مدیرعامل موسسه بذر و نهال رضوی از اجرای سامانه اصالت سنجی طیب ویژه نهال های رضوی برای نخستین بار در کشور خبر داد.

سلمان سالاری در گفت و گو با آستان نیوز اظهار کرد: معمولاً شاهد هستیم که ادعاها و یا ویژگی‌هایی برای محصولات مختلف ذکر شده و حتی در بسیاری از مواقع، حقایقی در مورد محصول وجود دارد که عنوان نمی‌شود.
وی ادامه داد: از جمله این موارد می‌توان به ابهام در مورد نوع، کیفیت و تراریختگی مواد اولیه، تجهیزات مورد استفاده برای تولید محصولات و نیز نتایج آزمون‌هایی که برای کیفیت و سلامت محصول اثرگذار هستند، اشاره کرد.
مدیرعامل موسسه بذر و نهال رضوی با تاکید بر این که سامانه اصالت ‌سنجی طیب، زیرساختی است که به وسیله آن، مخاطب و یا مصرف کننده محصول می‌تواند به پشت صحنه تولید و ارائه خدمت راه یابد، افزود: اصالت سنجی ویژگی‌ها، مجوزها و گواهینامه های دریافت شده برای محصول مورد نظر، خدمتی است که در این سامانه ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: در سامانه مذکور، اطلاعاتی در اختیار عموم قرار داده می‌شود که از طریق آن علاوه بر این که فرآیندهای تولید، نتایج آزمون‌های انجام شده در طول فرآیند و نیز شناسنامه کامل محصول برای مخاطب شفاف و در دسترس خواهد بود، امکان مشاهده راهنمای مصرف و همچنین ثبت و مشاهده نظرات مصرف کنندگان نیز فراهم است و ارتباط بین تولید‌کننده و مصرف‌کننده بدون واسطه و به صورت مستقیم برقرار می شود.
سالاری، رتبه‌بندی محصولات با سایر محصولات هم دسته خود را از دیگر مزیت‌های این سامانه عنوان کرد و گفت: بدین صورت که مؤلفه‌های کیفی و نیز نظرات کاربران محصولات به عنوان شاخص‌های رتبه بندی در نظر گرفته شده و از این طریق، امکان مقایسه و انتخاب محصول مورد نظر کاربران به سادگی میسر خواهد بود.
وی ادامه داد: در صورتی که محصول موردنظر در فرآیند دریافت نشان طیب بوده و یا آن را دریافت کرده باشد، در این سامانه وضعیت نشان طیب محصول اعم از تاریخ اعتبار، سطح نشان و نیز تاریخچه ارزیابی‌ها ارائه شده است.
مدیرعامل موسسه بذر و نهال رضوی با اشاره به اینکه یکی از شروط پیاده سازی سامانه اصالت سنجی طیب در نهالستان‌ها، داشتن تأییدیه وزارت جهاد کشاورزی برای نهال‌ها است، تصریح کرد: چنانچه نهالی برچسب شناسنامه نهال اعطایی از سوی وزارت جهاد کشاورزی را نداشته باشد، صلاحیت دریافت پلاک اصالت‌سنجی طیب را نخواهد داشت.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود