مراسم روز شهادت امام هادی(ع) در حرم امام هشتم(ع) برگزار شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۵:۰۲
خطیب حرم مطهر رضوی در مراسم روز شهادت امام هادی(ع) گفت: در هنگام برخورد با مصیبت‌‌ها و بلایا باید به خداوند متعال پناه برد، چرا که خالق هستی به کسانی که در دنیا صبر پیشه می‌کنند، عنایت ویژه دارد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام محسن حسین زاده در ویژه برنامه روز شهادت امام هادی(ع) که قبل از ظهر امروز در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: یکی از نشانه‌های مومنان ایمان به غیبت است و این مهم در آیه الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَ يُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَ مِمَّا رَزَقْناهُمْ يُنْفِقُونَ‌ از آیات ابتدایی سوره بقره اشاره شده، البته مومنان صفات و فضائل زیادی دارند به عنوان مثال از مصائب و بلاها ترس ندارند.
وی گفت: مومن واقعی از عاقبت زندگانی و عمر خویش هراس دارد، به این معنا که پایان عمرش عاقبت به خیر است یا به شر، در راه اهل بیت(ع) خواهد ماند یا خیر.
خطیب حرم مطهر رضوی تصریح کرد: مومن واقعی هیچ گاه مال و اموال دنیا را با عبودیت خویش معامله نمی‌کند، هر آینه یک لحظه عبادت خاضعانه در پرتو درگاه الهی را با هیچ لقمه‌ای از دنیا عوض نخواهد کرد.
وی افزود: مومنان از امام هادی(ع) یاد گرفته‌اند که چگونه زندگی کنند و در برابر سختی‌ها روزگار صبر را سرلوحه رفتاری خویش قرار دهند.
حسین‎زاده با اشاره به اینکه مصیبت تنها شامل مردن نمی‌شود و فقر و بیماری نیز جزو مصیبت‌هاست، اظهار کرد: مومنان واقعی در همه مراحل زندگی چون امام هادی(ع) اهل شکرگزاری هستند و همه نعمات الهی را امانتی می‌دانند که باید از آنها محافظت کنند.
وی توضیح داد: در بلا نباید اعتقادات خود را از بین ببریم وقتی یک بیماری در بین ما شیوع پیدا می‌کند همه باید مراقب باشیم، بهداشت را رعایت کنیم ولی نباید از دارالشفا بودن حرم اهل بیت(ع) دست برداریم و آن را منکر شویم.
خطیب حرم مطهر رضوی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امام هادی(ع) زندگانی بسیار سخت و غریبانه داشتند، تصریح کرد: یکی از سختگیری‌های متوکل در آزار امام هادی (ع) این بود که ناگهانی به مأمورانش دستور می‎داد تا به خانه امام هادی(ع) ریخته و آنجا را بازرسی و تفحص کنند، به امید آنکه مدرکی مبنی بر فعالیت ایشان علیه حکومت به دست آورند، اما در این حمله‎های شبانه و ناگهانی جز کتاب‌های علمی و ادعیه چیزی یافت نمی‌شد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود