تهیه و توزیع 50 هزار بسته‌ کمک‌معیشتی عیدانه آستان قدس برای نیازمندان حاشیه شهر مشهد

۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۹:۴۶
در آستانه عید نوروز، تهیه و بسته‌بندی 50 هزار بسته حمایتی و معیشتی آستان قدس رضوی از صبح امروز با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و فرماندار شهر مشهد در سالن‌های تربیت بدنی آستان قدس رضوی صورت گرفت.

به گزارش آستان نیوز، آستان قدس رضوی طبق سنوات گذشته، در قالب طرح حمایتی عیدانه خود، از امروز روند آماده‎سازی و توزیع بسته‌های کمک معیشتی را برای رساندن به دست خانواده‌های کم برخوردار حاشیه‌نشین شهر مشهد آغاز کرد.

 

اقدامات خاص آستان قدس برای دستگیری از محرومان
مصطفی خاکسار قهرودی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم علیه‌السلام و تبریک پیشاپیش حلول سال نو، در رابطه با طرح کمک به محرومان حاشیه شهر مشهد بیان کرد: آستان قدس رضوی در حوزه‌های مختلف در کمک به نیازمندان در این شرایط خاص اقدامات ویژه‌ای را انجام داده است.
وی به برنامه‌های آستان قدس رضوی برای کمک به گذر از بحران کرونا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آستان قدس رضوی بسته‌های بهداشتی ماسک را روزانه به تعداد 50 هزار عدد تولید می‌کند. همچنین تولید مواد ضدعفونی‌کننده در حجم وسیع توسط آستان قدس رضوی و نیز برنامه‌هایی برای وارد کردن ماسک، الکل و مواد ضدعفونی‌کننده در نظر گرفته شده است.
خاکسار ادامه داد: کمک به بیماران و بیمارستان‌ها، ایجاد فضای مناسب برای استفاده ضروری و اضطراری بیماران در فضاهای متعلق به آستان قدس رضوی، ارائه کمک به محرومان در قالب توزیع بسته‌های معیشتی از جمله اقدامات متنوع صورت گرفته هستند.
به گفته قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، اقلام و غذای متبرک در بیمارستان‎های مشهد توسط خادمان توزیع می‌شود و اجرای این برنامه در روزهای آینده در وسعت کادر بیمارستان‌های سراسر کشور در دست اقدام دارد.   
وی در خصوص تهیه و توزیع بسته‎های کمک معیشتی نیز گفت: این کمک‌ها به تعداد 50 هزار بسته شامل مواد غذایی، بسته‌های بهداشتی و فرهنگی است که در مناطق حاشیه شهر مشهد توزیع خواهد شد.
خاکسار قهرودی در رابطه با چگونگی توزیع اقلام نیز گفت: روند توزیع این اقلام از فردا اول فروردین‌ماه آغاز می‌شود و تا چند روز نخست سال هم ادامه پیدا می‌کند تا همه 50 هزار بسته در اختیار مردم عزیز قرار بگیرد.
وی در ادامه تأکید کرد: در حد مقدورات و امکانات آستان قدس رضوی و در صورت احساس نیاز، در مراحل و گام‌های متعدد این دست برنامه‌ها تکرار خواهد شد. همه این اقدامات و برنامه‌ریزی‌های برای خدمت به مردم به خصوص در شهر مشهد برای کمک به جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری و ایجاد شرایط مناسب‎تر برای زندگی آرام‎تر همشهریان عزیزمان‌ انجام شده است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود