مدیرعامل شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری و انتقال آزادراه مشهد چناران قوچان:

آزادراه مشهد چناران قوچان، یکی از مهم‌ترين شاخص‌هاي توسعه يافتگي شرق کشور است

۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۲:۴۴
مدیرعامل شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری و انتقال آزادراه مشهد چناران قوچان زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی گفت: آزادراه مشهد چناران قوچان، یکی از مهم‌ترين شاخص‌هاي توسعه يافتگي شرق کشور است.

محسن اسماعیلی در گفت و گو با آستان نیوز با اشاره به تاثیر احداث آزادراه مشهد چناران قوچان در رشد بهره وری اقتصادی به عنوان یکی از موضوعات مهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: از آنجايي كه این آزادراه يكي از مصاديق توسعه زيربناي حمل و نقل و نیز از مهم ترين شاخص هاي توسعه يافتگي كشور و منطقه شرق به ویژه استان خراسان رضوي به حساب مي آيد لذا ارزش افزوده آن نيز بسيار زياد خواهد بود و از انگيزه هاي مناسب براي بخش خصوصي محسوب می شود. به همین دلیل این پروژه در حال حاضر مي تواند سرمايه گذاران زيادي را به سوي خود جذب نماید.
این مقام مسئول، بكارگيري ظرفيت‌هاي قانوني موجود و ايجاد مشوق‌هاي لازم براي جذب سرمايه‌گذاري‌ها از فاينانس داخلي و خارجي را از جمله مواردی دانست که می‌توان از آن در تكميل و توسعه این آزادراه استفاده كرد.
وی ادامه داد: علاوه بر این، می توان از مواردی همچون انتشار اوراق مشاركت، فروش سهام شركت‌هاي دولتي، استفاده از منابع صندوق توسعه ملي، ماليات‎‌هاي ويژه، منابع حاصل از اصلاح قيمت‌ها و قانون هدفمندي يارانه‌ها و...، جهت تامین منابع لازم در تکمیل این طرح نام برد.
اسماعیلی با بیان این که احداث آزادراه مشهد چناران قوچان، اهمیت بسیاری در حوزه حمل و نقل جاده اي در كشور دارد، خاطرنشان کرد: تحقق این پروژه بدون اتكا به دست اندركاران، برنامه ريزي هاي مناسب، پيش بيني تامين اعتبارات مورد نياز به خصوص در اين نقطه از كشور كه از جمله مناطق پرتردد و محل رفت و آمد زائران امام مهرباني‌ها است و نیز بدون كمك، حضور و سرمايه گذاري آستان قدس رضوي متصور نيست.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید