اشتغال‌زایی برای 2300 نفر توسط کارخانه کمباین‌سازی ایران در سال 1398

۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۵:۰۱
مدیر عامل شرکت کمباین‌سازی ایران از اشتغال‌زایی برای بیش از 2 هزار و 300 نفر توسط این کارخانه در سال 1398 خبر داد.

علی اصغر حمیدی‌فرد در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این شرکت توانسته است با استفاده از توانمندی‌های خود و ایجاد ظرفیت‌های جدید تولیدی، برای 370 نفر اشتغال مستقیم و بیش از هزار و 930 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کند.
وی ادامه داد: با گسترش فعالیت‌های شرکت در تنوع‌بخشی به محصولات تولیدی، زمینه و پتانسیل لازم برای ایجاد اشتغال جدید و پایداری شغلی در شرایط فعلی فراهم شده است.
مدیر عامل شرکت کمباین‌سازی ایران افزود: این شرکت در راستای تحقق رونق تولید در سال 1398 نسبت به مهندسی معکوس، طراحی و ایجاد خط تولید انبوه کمباین برداشت برنج اقدام کرد که توليد اين محصول می‌تواند افزایش اشتغال‌زایی در این شرکت را به دنبال داشته است.
وی درباره اثر تحریم‌ها در برنامه‌ریزی این مجموعه برای رونق تولید تصریح کرد: تحریم‌ها علی‌رغم افزایش هزینه‌های تأمین قطعات لازم برای خط تولید محصولات شرکت و نیز مختل کردن دسترسی به برخی تأمین‌کنندگان و بازارهای صادراتی، باعث ایجاد شرایط و پتانسیل لازم برای ساخت داخل نیازمندی بخش کشاورزی به ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی شده است.
حمیدی فرد در پاسخ به این سوال که رونق تولید در صنعت کمباین کشور مستلزم چه اقداماتی است؟ گفت: تأمین منابع مالی متناسب با شرایط کشاورزان، در نظر گرفتن تسهیلات بلاعوض و تسهیلات با کارمزد یارانه‌دار برای ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی‌، استفاده از اهرم تعرفه گمرکی برای حفظ قدرت رقابت تولید‌کننده داخلی در برابر تولیدات مشابه خارجی و همچنین در نظر گرفتن تعرفه‌های ترجیحی و معافیت‌های گمرکی در مذاکرات سیاسی اقتصادی کشور با دولت‌های بازار هدف برای ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی ساخت ایران، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: کنترل نرخ محصولات تولیدی کشاورزان در بازار برای جلوگیری از ایجاد زیان به آن‌ها با هدف حفظ قدرت اقتصادی و قدرت خرید که توانمندی سرمایه‌گذاری در خرید ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی را داشته باشند، موضوع مهم دیگر است.
حمیدی فرد افزود: علاوه بر این، می‌توان به اجرای برنامه‌های ترویجی برای ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی نوین و معرفی این دستگاه‌ها به کشاورزان در استان‌های مختلف کشور توسط وزارت جهاد کشاورزی و نیز سرمایه‌گذاری برای تأمین نمونه ماشین‌آلات و دستگاه‌ها برای معرفی به بازار و انجام آزمایش‌های عملکردی لازم در مزارع و باغات و... به عنوان ملزومات تحقق رونق تولید در این صنعت اشاره کرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید