طی سال 1398 صورت گرفت؛

تولید و عرضه 450 تن انواع محصول گلخانه‌ای توسط کشت‌وصنعت مزرعه نمونه

۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۵:۰۶
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از تولید و عرضه 450 تن انواع محصول گلخانه ای توسط این مجموعه در سال 1398 خبر داد.

حسن جمشیدی در گفت و گو با آستان نیوز با بیان این که مزرعه نمونه 2.5 هکتار گلخانه دارد، اظهار کرد: در سال 1398 یک هکتار از این فضا به کشت ارقام رخسار و سرن گوجه‌فرنگی اختصاص داده شد که از این مساحت، 280 تن گوجه‌‌فرنگی گلخانه‌ای برداشت شده است.
وی ادامه داد: بادمجان یکی از محصولات گلخانه‌ای مزرعه نمونه می‌باشد که 150 تن محصول رقم بلک جان از سطح حدود 4 هزار متر مربع تولید و به بازار عرضه شده است.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه افزود: در گلخانه‌های مزرعه نمونه همچنین فلفل شمشیری کشت شد که 20 تن محصول برداشت شده است.
وی با اشاره به مزیت‌های کشت گلخانه‌ای تصریح کرد: بهینه کردن استفاده از منابع تولید، کاهش ریسک تولید و کنترل بهتر شرایط محیطی، امکان زودرس کردن محصول نسبت به کشت فضاي باز، امکان عرضه محصولات تولید شده با قیمت مناسب، امکان تولید خارج از فصل و در نتیجه افزایش قیمت فروش محصول، از جمله این مزیت‌ها به شمار می‌رود.
جمشیدی ادامه داد: همچنین می‌توان ویژگی‌هایی نظیر کاهش مصرف نهاده‌ها نظیر سم و کود در واحد سطح و حجم، کاهش مصرف سوخت و انرژي در واحد سطح، کاهش میزان ضایعات محصول، افزایش بازده اقتصادي فعالیت، تولید محصولات با کیفیت، سالم و داراي بازار مناسب را نام برد.
وی افزایش قابل توجه میزان تولید در واحد سطح را یکی دیگر از مزیت‌های کشت گلخانه‌ای عنوان کرد و افزود: عملکرد محصول در کشت‌های گلخانه‌ای 10 تا 12 برابر عملکرد فضای باز و 2.5 تا 3.5 برابر عملکرد محصولات سبزیجات داربستی گلخانه‌اي در کشور است.
جمشیدی ادامه داد: ضمن این که هزینه‌هاي تولید با به کارگیري راهکارهاي مدیریتی تولید محصول و در نتیجه فراهم شدن امکان رقابت محصول تولیدي در داخل کشور و حتی در بازارهاي جهانی کاهش می‌یابد.
وی افزود: در کشت‌های گلخانه‌ای شاهد حذف خاك و در نتیجه کاهش خطر افزایش شوري بستر، حذف هزینه‌هاي مربوط به ضدعفونی سالانه خاك و تعویض آن پس از چند دوره تولید محصول در سیستم هایدروپونیک هستیم.
جمشیدی با اشاره به کاهش مصرف آب بیان کرد: در کشت گلخانه‌ای با فرض میزان تولید یکسان با کشت‌هاي فضاي باز، مصرف آب 8 تا 10 برابر کاهش خواهد یافت.
وی ادامه داد: افزایش کیفیت محصول تولیدي و ماندگاري طولانی تر آن، کنترل بهتر آفات و بیماري‌ها در محیط گلخانه و حذف کامل علف‌هاي هرز در سیستم هایدروپونیک، بخشی دیگر از مزیت‌های کشت گلخانه‌ای به شمار می‌رود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید