توزیع 10000پرس غذای متبرک در بیمارستان‌های تهران

۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۲۶
به همت بنیاد کرامت رضوی، حدود 10 هزار وعده غذا برای اطعام همه بیمارستان‌های درگیر کرونای تهران پیش‌بینی شده و روزانه حدود 1000 پرس غذا طبخ و توزیع می‌شود.

علیرضا سان‌کهن مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس در منطقه 12 استان تهران در گفت‌وگو با آستان‎نیوز به نحوه توزیع غذای متبرک رضوی در بیمارستان‌های درگیر کرونا در این شهر اشاره کرد و گفت: طبق برنامه اعلام شده قرار است همه بیماران و پرسنل بیمارستان‌های درمان مبتلایان به ویروس کرونای تهران ظرف 10 روز از غذای تبرکی حضرت رضا(ع) متنعم شوند.
وی در رابطه با کیفیت طبخ غذای هم بیان کرد: طبخ غذا از تاریخ سوم فروردین شروع شده و تا 12 فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت. پخت روزانه این تعداد غذا در آشپزخانه کوثر متعلق به مسجد سادات اخوی تهران انجام می‌شود.
سان‌کهن، اظهار کرد: این برنامه از روز گذشته با طبخ و توزیع غذا در بیمارستان‌های سینا و امیر اعلم شروع شد و امروز برای اطعام بیمارستان فیروزگر اقدام شده است. علاوه بر توزیع غذا بسته‌های تبرکی نیز شامل قرآن، نمک، نبات، گلاب و... به کادر درمانی بیمارستان‌ها اهدا می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه بسته به تعداد تخت و کادر بیمارستان‌ها، آمار طبخ و توزیع روزانه متفاوت است، افزود: بیمارستان سینا با 300 وعده و بیمارستان امیر علم با 350 وعده غذا اطعام شدند. برای بیمارستان فیروزگر هم امروز طبخ 1000 وعده غذا در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، حدود 20 نفر خادمیار در فرایند طبخ تا توزیع غذا دخیل هستند. همچنین روزانه شماری از خادمان هر منطقه از تهران بسته به بیمارستانی که اطعام در آن انجام می‌شود، همزمان با توزیع غذا حدود ساعت 11:30 برنامه توسل به اهل بیت(ع)، مدیحه‌سرایی و اهدای بسته‌های تبرکی به کادر درمانی را انجام می‌دهند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید