به همت آستان قدس رضوی،

تولید و توزیع روزانه 2800 بطری آبمیوه ویژه بیماران و کادر درمانی

۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۰
آستان قدس رضوی در کنار اطعام با غذای متبرک، روزانه حدود 2800 بطری آبمیوه تازه از حدود 2 تا 3 تن میوه را برای استفاده بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌های درگیر کرونای تهران تهیه و توزیع می‌کند.

امید شنعه مدیر کانون توسعه فرهنگی ـ زیارتی دفتر نمایندگی آستان قدس در تهران در گفت‌وگو با آستان‎نیوز با تشریح برنامه‌های در دست اقدام آستان قدس رضوی در استان تهران گفت: در کنار برنامه طبخ و توزیع روزانه غذای متبرک حضرت رضا(ع) و اهدای بسته‌های متبرک بین کادر درمانی، آبمیوه تازه هم تولید و بین این عزیزان توزیع می‌شود.
وی افزود: روزانه حدود 2800 بطری آب هویج، سیب، پرتغال و یا ترکیبی از این میوه‌ها و شربتِ عسل و آبلیمو برای استفاده بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌ها تهیه و توزیع می‌شود. در این فرایند بسته به نوع میوه، روزانه حدود 2 تا 3 تن میوه تهیه و آبمیوه آن توسط 70خادمیار تولید و توزیع می‌شود.
شنعه به دیگر خدمت ارائه شده در مقابله با شیوع کرونا در تهران اشاره و اضافه کرد: ضدعفونی روزانه پمپ بنزین‌ها به صورت چرخشی، معابر عمومی و منازل افراد مبتلا شده به کرونا با حدود 4 تا 6 هزار لیتر محلول مواد نانو انجام می‌شود.
وی، طرح «همیار سلامت» را دیگر برنامه آستان قدس رضوی معرفی و در این رابطه توضیح داد: نیروهای داوطلب درمانی با برخورداری از تخصص‌هایی چون پرستاری و بهیاری با استقرار در بیمارستان‌های درگیر بیماری کرونا به کمک کادر درمانی می‌روند. همچنین نزدیک به 700 نفر به عنوان «خادمان افتخاری سلامت» اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال حاضر حدود 150 نفر در حال خدمت هستند.
شنعه همچنین تولید و توزیع روزانه مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک بهداشتی، گان(لباس مخصوص جراحی) و شیلد(محافظ صورت پزشکی) با کمک نیروهای داوطلب خدمت در تهران را از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی عنوان کرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید