به همت آستان قدس رضوی،

تولید و توزیع روزانه 2800 بطری آبمیوه ویژه بیماران و کادر درمانی

۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۰
آستان قدس رضوی در کنار اطعام با غذای متبرک، روزانه حدود 2800 بطری آبمیوه تازه از حدود 2 تا 3 تن میوه را برای استفاده بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌های درگیر کرونای تهران تهیه و توزیع می‌کند.

امید شنعه مدیر کانون توسعه فرهنگی ـ زیارتی دفتر نمایندگی آستان قدس در تهران در گفت‌وگو با آستان‎نیوز با تشریح برنامه‌های در دست اقدام آستان قدس رضوی در استان تهران گفت: در کنار برنامه طبخ و توزیع روزانه غذای متبرک حضرت رضا(ع) و اهدای بسته‌های متبرک بین کادر درمانی، آبمیوه تازه هم تولید و بین این عزیزان توزیع می‌شود.
وی افزود: روزانه حدود 2800 بطری آب هویج، سیب، پرتغال و یا ترکیبی از این میوه‌ها و شربتِ عسل و آبلیمو برای استفاده بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌ها تهیه و توزیع می‌شود. در این فرایند بسته به نوع میوه، روزانه حدود 2 تا 3 تن میوه تهیه و آبمیوه آن توسط 70خادمیار تولید و توزیع می‌شود.
شنعه به دیگر خدمت ارائه شده در مقابله با شیوع کرونا در تهران اشاره و اضافه کرد: ضدعفونی روزانه پمپ بنزین‌ها به صورت چرخشی، معابر عمومی و منازل افراد مبتلا شده به کرونا با حدود 4 تا 6 هزار لیتر محلول مواد نانو انجام می‌شود.
وی، طرح «همیار سلامت» را دیگر برنامه آستان قدس رضوی معرفی و در این رابطه توضیح داد: نیروهای داوطلب درمانی با برخورداری از تخصص‌هایی چون پرستاری و بهیاری با استقرار در بیمارستان‌های درگیر بیماری کرونا به کمک کادر درمانی می‌روند. همچنین نزدیک به 700 نفر به عنوان «خادمان افتخاری سلامت» اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال حاضر حدود 150 نفر در حال خدمت هستند.
شنعه همچنین تولید و توزیع روزانه مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک بهداشتی، گان(لباس مخصوص جراحی) و شیلد(محافظ صورت پزشکی) با کمک نیروهای داوطلب خدمت در تهران را از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی عنوان کرد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود