مدیر عامل شرکت قند تربت حیدریه:
قیمت‌گذاری مناسب چغندر و شکر، نقش مهمی در تحقق رونق تولید صنایع قند دارد
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۳
مدیر عامل شرکت قند تربت حیدریه زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی گفت: قیمت‌گذاری مناسب و کارشناسی شده چغندر قند و شکر، نقش مهمی در تحقق رونق تولید در صنایع قند دارد.

احسان اله اژدری در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: تحقق رونق تولید در این صنعت مستلزم قیمت‌گذاری مناسب چغندر و شکر تولیدی بر اساس قیمت تمام شده در بخش‌هایی از جمله هزینه‌های کشاورزی، سوخت، انرژی و تولید و همچنین هزینه‌های کارگری، مالیات و قیمت قطعات است.
وی ادامه داد: با توجه به پایین بودن قیمت چغندر نسبت به هزینه‌های انجام آن و جایگزینی سایر کشت، کشاورزان رغبتی به کاشت چغندر نشان نمی‌دهند، لذا در صورتی که این روند ادامه پیدا کند، این امر باعث کاهش تولید چغندر و کاهش تولید شکر شده و کارخانه‌ها با ظرفیت اسمی فعالیت نکرده و رونق تولید کاهش خواهد یافت.
مدیر عامل شرکت قند تربت حیدریه با اشاره به نقش دولت در تحقق رونق تولید در این بخش خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود آب در ایران، کشت فرا سرزمینی در کشور افغانستان به دلیل بالا بودن سطح آب و همچنین وجود زمین مناسب در این کشور، موضوع در خور توجهی است که با کمک دولت محقق خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر این، واردات شکر خام برای تکمیل ظرفیت خالی کارخانه‌های قند و نیز مجوز صادرات شکر سفید، موارد دیگری به شمار می‌رود که باید توسط دولت صورت گیرد.
اژدری در پاسخ به این سوال که کارخانه قند تربت حیدریه چه رویکردی را در خصوص شعار رونق تولید دنبال کرده است؟ گفت: رویکرد شرکت در سال 1398 استفاده از ظرفیت‌های خالی کارخانه، تولید بیشتر و افزایش بهره‌برداری کارخانه از 140 روز به 210 روز بوده که خوشبختانه محقق شده است.
وی ادامه داد: همچنین می‌توان به تولید محصول با کیفیت و رضایت‌مندی مشتریان، کسب رضایت کشاورزان از این شرکت از طریق پرداخت سوبسید، بذر، کود، سم و ارائه خدمات به کشاورزان اشاره کرد.
اژدری درباره نقش تحریم‌ها در در برنامه‌ریزی این مجموعه برای رونق تولید تصریح کرد: علی‌رغم این که تحریم‌ها باعث افزایش و نوسان بسیاری در هزینه خرید قطعات و مواد مصرفی و نیز هزینه خرید کود، سم و بذر شده است، اما در مجموع در برنامه‌ریزی این مجموعه تأثیر زیادی نداشته است.
مدیر عامل شرکت قند تربت حیدریه ادامه داد: ضمن این که تحریم‌ها باعث شد تا حد امکان از قطعات و مواد مصرفی تولید داخل استفاده شود.

برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید