دیدگاه های مقام معظم رهبری نسبت به عرفان و پرچمداران عرفان منتشر شد،

«عرفان امین»، تحریر عرفان از منظر مقام معظم رهبری

۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۴:۲۰
دیدگاه های مقام معظم رهبری نسبت به عرفان و پرچمداران عرفان با عنوان «عرفان امین» منتشر شد.

به گزارش آستان نیوز، این اثر مبتنی بر نظرات و فرمایشات مقام معظم رهبری و جهت تبیین و تشریح نگاه معظم له به عرفان در سه بخش اصلی گرد‌آوری شده است.

اثر «عرفان امین» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین تولایی در 472 صفحه به رشته تحریر درآمده و به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی منتشر شده است.

بخش اول این کتاب به تعریف و حقیقت عرفان، شاخه‌های عرفان، رابطه عرفان و تصوف و مواردی از این قبیل اختصاص یافته است و کسانی که تا کنون در این زمینه به مطالعات جدا یا تحصیلات کافی مبادرت نورزیده‌اند، از رهگذر این مقدمه با آمادگی ذهنی قابل قبولی پذیرای فرمایشات مقام معظم رهبری در قسمت‌های دیگر خواهند شد.

بخش دوم درصدد است تا با بررسی نقطه نظرات حضرت آیت الله خامنه‌ای پیرامون عارفان بزرگ، جایگاه عرفان در نگاه معظم له را به تصویر کشیده و خطوط عرفان ناب اسلامی را برای مخاطبان از زبان رهبر فرزانه انقلاب ترسیم نماید.

پایان فصل دوم نیز به منظور تکمیل نقطه نظرات معظم له، به گوشه‌ای از روابط مقام معظم رهبری با پرچمداران عرفان در دوران معاصر اشاره کرده و سعی شده است که از دل مطالب مستند و قابل اعتماد، بخشی از ارتباطات گسترده حضرت آیت الله خامنه‌ای با اهل معنا بیان شود.

بخش سوم کتاب به تبیین اندیشه‌های عرفانی مقام معظم رهبری اختصاص یافته و تلاش شده است تا از رهگذر نقل تصریحات و یا تحلیل تلویحات معظم له، نگاه حضرت آیت الله خامنه‌ای به مسائل و دغدغه‌های اصلی عرفان نظری و عملی تبیین شود.

علاقه مندان می‏توانند برای تهیه نسخه پی دی اف این کتاب به نشانی  form.javanan.org/book مراجعه نمایند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود