تئاتر تلویزیونی «شیخ بهایی» به روی آنتن شبکه 3 سیما رفت
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۵
تئاتر تلویزیونی «شیخ بهایی»؛ از آثار تولیدی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به روی آنتن شبکه 3 سیما رفت.

به گزارش آستان نیوز، تئاتر تلویزیونی شیخ بهایی از مجموعه «روایت» به مناسبت سالروز بزرگداشت شیخ بهایی دانشمند بزرگ جهان اسلام، روز سوم اردیبهشت به مدت 20 دقیقه از شبکه 3 سیما پخش شد.
این قسمت از مجموعه تلویزیونی روایت با محوریت معرفی گوشه‌ای از زندگی شیخ بهایی به نویسندگی محمد نقایی و کارگردانی امیر بشیری و سجاد انتظاری در سال 98 در موزه زنده زیارت مشهد مقدس تصویربرداری شده بود.
محمدعلی چمی‌گو به ‌عنوان تهیه‌کننده و علیرضا رضایی(گروه هنری آوان) نیز در سمت مدیر تولید و مجری طرح در تولید تئاتر تلویزیونی شیخ بهایی مشارکت داشتند. همچنین احمد ریحانه، مجید بخششیان، ایمان رمضانی و کوروش زارعی در این اثر به نقش‌آفرینی پرداختند.
آثار تلویزیونی گوناگون؛ از فیلم‌های داستانی کوتاه و بلند و تئاتر تلویزیونی تا پویانمایی‌های کوتاه و سینمایی و نماهنگ در راستای ترویج فرهنگ و هنر اسلامی ایرانی به‌ویژه آموزه‌های رضوی به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ادوار مختلف تولید و در شبکه‌های صدا و سیمای کشور پخش می‌شود.
لازم به ذکر است، «بهاءالدین محمد بن حسین عاملی» معروف به شیخ بهایی، حکیم، فقیه، عارف، منجم، ریاضیدان، شاعر، ادیب، مورخ و دانشمند شیعه قرن دهم و یازدهم هجری قمری(عصر صفوی) بود که در حرم مطهر رضوی مدفون است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید