هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی،

کمیته ملی موزه‌های ایران از کتابخانه و موزه ملی ملک تقدیر کرد

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۳:۳۸
هم‌زمان با روز جهانی موزه‌ و هفته میراث فرهنگی، کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) از کتابخانه و موزه ملی ملک تقدیر کرد.

به گزارش آستان نیوز، ایکوم ایران با اعطای تقدیرنامه‌ای به امضای سید احمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران، مراتب تقدیر و سپاس جامعه موزه‌داری کشور را برای تلاش و هم‌یاری ارزنده موزه ملی ملک در راستای معرفی موزه و آثارش در فضای مجازی و تحقق شعار «موزه‌ها زنده‌اند» اعلام کرد.
در این تقدیرنامه آمده است؛ «لزوم شناخت و ترویج فرهنگ غنی سرزمین ایران و نشان دادن میزان تأثیر و تأثر آن در فرهنگ بشری در روزهای دشوار درگیری با بیماری همه‌گیر کوید 19، اهل فرهنگ را بر آن داشت تا با الهام از زیبایی‌های طبیعی و معنوی پیرامون و بهره‌گیری از اصول پایداری و فناوری‌های نوین، نسبت به معرفی یادگاری‌های ارزشمند نیاکان خویش و میراث فرهنگی ملموس و ناملموس خود، به فاخرترین صورت ممکن در فضای مجازی همت گمارند و چراغ امید را برای آیندگان روشن نگاه دارند.
روز جهانی موزه سال 1399 فرصتی است تا بار دیگر به یاد آوریم آنچه که امروز به ‌عنوان هویت فرهنگی ایران می‌شناسیم و به آن افتخار می‌کنیم، حاصل سال‌ها تلاش بی‌شائبه عزیزانی است که با مقاومت و پایداری در مقابل سختی‌های طبیعی و انسانی همانند نسل‌های گذشته به حفظ و معرفی آثار فرهنگی این سرزمین کوشش ورزیده‌اند».
مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک از نیمه دوم اسفند 98 با توجه به توقف موقت حضور بازدیدکنندگان در موزه‌ها در دوران مقابله با ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خدمات غیرحضوری و مجازی را جایگزین خدمات حضوری‌ کرد و با انتشار کلیپ و فتوکلیپ‌های متنوع از آثار گنجینه خود چراغ این موزه را روشن‌ نگاه داشت.
کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک بزرگترین واقف معاصر ایران در سال 1316 خورشیدی بر حرم مطهر رضوی وقف شده است و در تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) قرار دارد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید