رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی عنوان کرد:

مباحث اجتماعی پسا کرونا، دغدغه مطالعاتی اساتید دانشگاه علوم اسلامی رضوی

۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۶:۳۳
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی مباحث جامعه شناسی و اجتماعی متاثر از کرونا را دغدغه مطالعاتی اساتید این دانشگاه در ایام قرنطینه عنوان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن وحدتی شبیری  در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز، به دستآوردهای دانشگاه علوم اسلامی رضوی در دوران قرنطینه و پرداختن به موضوعات پژوهشی که دغدغه جامعه امروز است اشاره کرد.
وی به ارتباط مجازی اساتید این دانشگاه با دانشجویان خود اشاره داشت و دنبال کردن مباحث آموزشی را دغدغه دانشجو و استاد دانشگاه علوم اسلامی رضوی عنوان کرد.
شبیری، ایام قرنطینه را فرصت مغتمی برای پرداختن به موضوعات علمی و پژوهشی دانست و گفت: به همت اساتید این دانشگاه مطالعات علمی خوبی با محوریت دوران پسا کرونا از منظر جامعه شناسی که بخشی از دغدغه های تولیت  آستان قدس رضوی را شامل می شد، صورت گرفت.
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی، همچنین به مطالعات صورت گرفته در ارتباط با مسئله های امروز مرتبط با کرونا از منظر اقتصاد، حقوق و فقه اشاره داشت و فعال کردن طرح فقه پزشکی را یکی از دستاوردهای ایام قرنطینه برای دانشگاه علوم اسلامی رضوی عنوان کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن وحدتی شبیری هم¬افزایی این دانشگاه با سازمان فرهنگی و بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در حوزه فرهنگی را دستاوردی دیگر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر درس تفسیر نخبگانی توسط اساتید دانشگاه برای پخش از صدا و سیما در حال ضبط است.
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین برخی از انحرافات موجود در جامعه پرداخت و گفت: زمان حاضر دوران حوادث است و آن کس که آگاه به زمان خود باشد تحت تاثیر شرایط قرار نمی گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین وحدتی شبیری تاکید کرد: آنچه به عنوان بخشی از وظایف روحانیون در جامعه امروز مطرح می شود، تبیین و تحلیل نگاه درست به مسائل اعتقادی و دینی است.
وحدتی شبیری ابراز امیدواری کرد دانشگاه رضوی در علم و دانش به سمتی حرکت کند که ماحصل آن پرورش شهید مطهری ها باشد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید