خلق آثار هنری با موضوع قدس شریف در حرم مطهر رضوی

۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۵:۱۲
همزمان با روز جهانی قدس، امروز جمعی از هنرمندان و نقاشان منتخب کشوری به خلق آثار هنری با موضوع قدس و نهضت مقاومت در صحن قدس حرم مطهر رضوی پرداختند.

میثم مرادی بیناباج، رئیس حوزه هنری خراسان رضوی در گفت‎وگو با آستان نیوز توضیحاتی را در خصوص این رویداد هنری بیان کرد و گفت: هر سال در روز جهانی قدس، مردم آزادی‎خواه جهان و به خصوص ملت ایران برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین راهپیمایی می‌کردند تا اعتراض و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی نشان دهند، اما امسال به جهت محدودیت‌های پیش آمده از شیوع بیماری، هر گروه و نهادی تلاش می‌کند به هر طریقی به وظیفه خود در قبال این مردم مظلوم عمل کند. 
وی در خصوص جزییات اجرای این برنامه نیز بیان کرد: به مناسبت گرامی داشت روز قدس، 50 تن از هنرمندان برجسته حوزه هنرهای تجسمی از سه شهر تهران، مشهد و قم در محل صحن قدس حرم مطهر حضرت رضا(ع) گرد هم آمده‌اند تا آثار فاخری با محوریت قدس و نهضت مقاومت اسلامی خلق کنند.  
مرادی با تأکید بر اهمیت اجرای این برنامه هنری اظهار کرد: اجرای برنامه‌ای با چنین سطح و گستره‌ای و با حضور جمعی از هنرمندان کاربلد به همت آستان قدس رضوی و مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری کشوری و استانی بی‌سابقه است و کارهای ارائه شده بیانگر ارزش و اهمیت اجرای برنامه است. 
وی با برشمردن رشته‎های هنری شرکت داده شده در این برنامه گفت: هنرمندان رشته‌های نقاشی، نگارگری، تصویرسازی، گرافیک، خوشنویسی و کاریکاتور در این اجرای هنری حضور دارند. 
رئیس حوزه هنری خراسان رضوی به کیفیت نمایش این آثار هم اشاره کرد و گفت: بعد از تکمیل آثار و با نظر خود هنرمندان نسبت به برپایی نمایشگاهی برای استفاده عموم و یا فروش آن ها تصمیم‌گیری خواهد شد. امید است چنین برنامه‌هایی در سال‌های آتی هم تداوم داشته باشد

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید