یک کارشناس مذهبی؛

تربیت نفس مهمترین اثر ماه مبارک رمضان است

۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۰۸:۳۵
یک کار شناس مذهبی با بیان اینکه ماه رمضان ساحت آزمون انسان در برابر پروردگار است، گفت: تربیت نفس مهمترین اثر ماه مبارک رمضان است.

حجت الاسلام والمسلمین عباس حاتمی؛ کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: مراقبت و محافظت از  ثمرات عظیم معنوی ماه رمضان وظیفه اصلی روزه دار است لذا باید تلاش کنیم پس ‌از این ماه مبارک نیز زبان و چشم خود را از گناه و جسم خود را از آلودگی دور نگهداریم.

وی با بیان اینکه اخلاص در عمل موجب ثابت قدم بودن در مسیر دین می‌شود، گفت: مأنوس شدن با اعمالی که در ماه رمضان انجام دادیم سبب می‌شود که معنویت کسب شده از ماه رمضان در وجودمان نهادینه شود و تکرار عمل صالح به آثار این ماه تداوم می‌بخشد.

حاتمی با اشاره به اینکه مقبولیت اعمال مهمترین دغدغه یک مومن است، ابراز کرد: مراقبت از دستاوردهای ماه مبارک رمضان یعنی غیبت نکردن، دروغ نگفتن، دوری از گناه و ... و توجه به ارزش‌های الهی است.

وی افزود: ماه رمضان ماه بخشش گناهان از طرف خداوند متعال بود و بندگان خدا در این ماه مورد رحمت و مغفرت قرار گرفتند، و روزه داران در طول یک ماه روزه‌داری معارف دینی و تقوای الهی را کسب کردند اما باید مراقب باشند که دوباره دچار لغزش و گناه نشوند.

حاتمی گفت: حفظ آثار ماه مبارک رمضان در طول سال عبارت از رعایت قوانین الهی و رفتار صالحی است که موجب نزدیکی انسان به درگاه الهی و پرهیز از گناهان می‌شود.

این کار شناس مذهبی با بیان اینکه حفظ دستاوردهای ماه رمضان لازمه ماندن در نورانیت این ماه عظیم است، بیان کرد: در ماه مبارک رمضان انسان توانسته اثرات معنوی زیادی را بدست آورد که برای دوره‌ی سال آن بلکه در مواردی برای سراسر عمر آنها، دارای برکات خواهد بود.

وی مهمترین دستاورد ماه مهمانی خدا را کسب تقوای الهی دانست و عنوان کرد: انسان می تواند با حفظ معنویت ماه رمضان خود را در برابر صاعقه‌ی گناه بیمه کند و با توجه به راه خدا و انس با قرآن نورانیت این ماه را در زندگی حفظ کند.

 

 

 

 

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید