راه‌اندازی پایگاه موضوعی قرآن کریم در کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۷:۳۳
پایگاه موضوعی قرآن کریم به همت کارشناسان کتابخانه دیجیتال سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در سامانه کتابخانه دیجیتال این سازمان راه‌اندازی شد.

به گزارش آستان نیوز، مهدی کریمی؛ رئيس اداره سازماندهی منابع ديجيتال سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با بیان این خبر گفت: این پایگاه موضوعی با عنوان «قرآن» مشتمل بر منابع اطلاعاتی قرآن کریم با بیش از 15 هزار نسخه خطی، چاپ سنگی، کتاب چاپی، مقاله، سند،  عکس، فیلم، بریده جراید و سایر مطالب پیرامون قرآن کریم است.
وی با بیان این که طراحی این پایگاه از آغازین روزهای ماه مبارک رمضان آغاز شده است، گفت: علاقه مندان می‌توانند از طریق کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی به نشانی‌digital.aqr.ir  به منابع اطلاعاتی این سامانه دسترسی داشته باشند.
کریمی همچنین به توسعه این پایگاه در روزهای آتی اشاره داشته و تأکید کرد: به روزرسانی و توسعه این پایگاه موضوعی پس از رونمایی نیز ادامه خواهد داشت.
گفتنی است، امکان بهره‌مندی از این منابع تحت پوشش این کتابخانه از طریق فضای مجازی در بستر وب در سراسر جهان  و همچنین حضور در ایستگاه‌های مطالعه دیجیتال آستان قدس رضوی برای علاقه‌مندان فراهم است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید