انعقاد تفاهم‌نامه بین آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان رضوی

۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۴:۰۷
تفاهم‌نامه مشارکتی بین مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی منعقد شد.

به گزارش آستان نیوز، این تفاهم‌نامه به منظور گسترش و ارتقای فعالیت‌ها و همکاری‌های آموزشی، تربیتی، فرهنگی هنری، افزایش بهره‌وری و استفاده از ظرفیت‌های مشترک میان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی تا پایان سال 99 منعقد شد.
تفاهم‌نامه همکاری این دو نهاد با محوریت موضوعی مشارکت در برگزاری کلاس‌های آموزشی در رشته‌های مختلف هنری در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) و مکتب هنر رضوان مشهد بعدازظهر روز گذشته با حضور محمدعلی چمی‌گو مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و حبیب‌الله آسوده مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خراسان رضوی به امضا رسید.
مرکز نیکوکاری آسمان نیز به منظور پیشبرد اجرای مفاد این تفاهم‌نامه به عنوان «کمیته اجرایی» تشکیل و شیوه‌نامه اجرایی و مفاد تفاهم‌نامه را حسب مقررات، تدوین و اجرایی می‌کند.
مشارکت در تأمین هزینه برگزاری کلاس‌های آموزشی، برگزاری دوره توانمندسازی برای هنرجویان برگزیده و فراهم کردن شرایط برگزاری کارگاه‌های مورد نظر این مؤسسه، از جمله بندهای ذکر شده در این تفاهم‌نامه است.
برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی جهت اجرای برنامه‌های مورد توافق دو طرف به مراکز نیکوکاری مشهد مقدس، معرفی هنرجویان متقاضی برای آموزش در رشته‌های مورد نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، برخی دیگر از بندهای تفاهم‌نامه این مؤسسه با کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی محسوب می‌شود.
 همچنین می‌توان به بندهایی مانند ارسال فراخوان برای دوره‌های آموزشی به مراکز نیکوکاری، همکاری در تولید سرود و نمایش فاخر با موضوعات مورد تأیید طرفین و برگزاری جشنواره استعدادیابی در مناطق محروم اشاره کرد.
یادآور می‌شود، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در چند سال اخیر با فعالیت‌هایی مانند اهدای بورسیه به هنرمندان مناطق محروم کشور در برخی از رشته‌های تخصصی هنری، اجرای آثار آوایی و نمایشی در مناطق کم‌برخوردار و بهره‌گیری از ظرفیت‌های خود در ارائه خدمات آموزشی به هنرجویان مناطق حاشیه شهر، در مسیر حمایت از هنرمندان و ساکنین این مناطق قدم‌های ارزشمندی برداشته است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید