معرفی آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس با محوریت امام خمینی(ره)

۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۶:۳۹
همزمان با سالگرد رحلت جانسوز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره)، بنياد پژوهش هاي اسلامي آستان قدس رضوي به معرفي آثاري با محوريت انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) پرداخت.

به گزارش آستان نیوز، کتاب‌های «امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی»، «رساله توضیح‌المسائل امام خمینی(ره)»، «یکصد سخن» و «منشور انقلاب» از جمله آثاري است كه با محوریت امام راحل(ره)تا كنون توسط  این مركز پژوهشی، چاپ و به بازار نشر عرضه شده است.
كتاب «امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی» مجموعه‌ای از مقالات آیت الله واعظ‌زاده خراسانی در فصلنامه مشکوة است.
مؤلف در این مقالات، انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) را که دو حقیقت همیشه جاوید هستند به صورت عمیق بررسی کرده و تصویری نو و ناب از خیزش جهانی، احیای اندیشه اسلامی، وحدت اسلامی، فرهنگ و تمدن اسلامی، بایسته‌های پاسداری از آن و شخصیت امام(ره) و ویژگی‌های ایشان را فراروی خوانندگان قرار داده ‌است.
 اين اثر در  قطع وزيري با 360 صفحه سال 1375 در بنياد پژوهشي آستان قدس رضوي منتشر و در سال 1378 تجديد چاپ شد.
«رساله توضيح المسائل امام خميني(ره)» يكي از آثاري است كه با محوريت فتاوی امام راحل(ره) نگاشته شده و در قطع وزیری منتشر و در سال 1370 به چاپ دوم رسیده است.
آنچه اين اثر را در مقايسه با موارد مشابه متمايز ساخته تصحيح و تنقيح آن توسط سه نفر از علماي حوزه علميه قم و نيز دقت در چاپ و نشر كتاب است.
«يكصد سخن» نيز عنوان يكي ديگر از آثار ذكر شده است. در اين مجموعه سعي شده از درياي سخنان رهبر فقيد انقلاب يكصد گوهر درخشان استخراج و به شيفتگان راهش تقديم شود. اين بيانات با موضوعات قرآن و عترت، اسلام، حكومت، ولايت، مجلس، سپاه و...  چاپ و در سال 1378 در قطع وزيري منتشر شده است.
چاپ ويژه‌نامه با موضوع انقلاب اسلامي در شمارهاي 62 تا 66 نشريه مشكوه و چاپ ويژه‌نامه يكصدومين سال تولد امام خميني(ره) در نشريه مشكوه در سال 1379 از ديگر آثار منتشر شده بنياد پژوهش‌هاي اسلامی آستان قدس رضوي در زمينه انقلاب اسلامي و بنياگذار کبیر آن است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید