سخنران حرم مطهر رضوی؛

تبعیت از رهبری راهکار اصلی غلبه بر دشمنان است

۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۴
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه حوادث و اتفاقات تاریخ نشان می‌دهد که هر جا مردم از امام و رهبر خودشان فاصله گرفتند با شکست روبرو شده‌اند، گفت: تبعیت از رهبری راهکار اصلی غلبه بر دشمنان است.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر موسوی شاهرودی؛ کار شناس مذهبی ظهر امروز 17خرداد در برنامه سخنرانی حرم مطهر رضوی که از استودیو مسجد گوهرشاد در فضای مجازی پخش شد، با بیان برخی از اتفاقات زمان پیامبر(ص) اظهار کرد: عبرت آموزی از حوادث تاریخ موضوعی است که می‌تواند مانع تکرار وقایع ناموفق گذشته شود.
وی با اشاره به نتایج غزوات بدر و احد در زمان پیامبر(ص) گفت: رمز پیروزی مسلمانان در جنگ بدر تبعیت از فرمان پیامبر(ص) بود لذا به مشرکان مکه در این نبرد فشار روحی سنگینی وارد آمد اما در جنگ احد اختلاف مسلمانان در انتخاب استراتژی جنگی در مقابل کفار موجب شکست آنان شد.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه عدم اعتماد به دشمن مهمترین درس جنگ احد است، تصریح کرد: دشمن هر زمان که در میدان عمل شکست بخورد از طریق جنگ نرم و یا با فریب افکار عمومی خود را برای یک حمله سنگین تر آماده می‌کند.
موسوی شاهرودی حفظ اتحاد و همدلی و تبعیت از رهبری را مهمترین درس‌ این جنگ ‌ها برشمرد و افزود: اطاعت بی قید و شرط از ولی فقیه در هر زمانی موجب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان می‌شود بنابراین عبرت گرفتن از وقایع تاریخ برای مقابله با دشمنان یک امر ضروری است.
وی پیرامون تحقق وعده‌های الهی گفت: خداوند در قرآن می‌ فرماید: « وَلَقَدْ صَدَقَكُمُ اللَّهُ وَعْدَهُ إِذْ تَحُسُّونَهُمْ بِإِذْنِهِ حَتَّى إِذَا فَشِلْتُمْ وَتَنَازَعْتُمْ فِي الْأَمْرِ وَعَصَيْتُمْ مِنْ بَعْدِ مَا أَرَاكُمْ مَا تُحِبُّونَ مِنْكُمْ مَنْ يُرِيدُ الدُّنْيَا وَمِنْكُمْ مَنْ يُرِيدُ الْآخِرَةَ  ثُمَّ صَرَفَكُمْ عَنْهُمْ لِيَبْتَلِيَكُمْ وَلَقَدْ عَفَا عَنْكُمْ وَاللَّهُ ذُو فَضْلٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ؛ و به حقیقت، خداوند صدق وعده خود را به شما نمود آن‌گاه که به فرمان خدا کافران را به خاک هلاک می‌افکندید تا وقتی که در کار جنگ (احد) سستی کرده و اختلاف برانگیختید و نافرمانی (حکم پیغمبر) نمودید پس از آنکه خدا آنچه آرزوی شما بود به شما نمود، منتها برخی جهت دنیا و برخی جهت آخرت می‌کوشیدید، سپس شما را از پیشرفت بازداشت تا شما را بیازماید، و خدا از تقصیر شما درگذشت، که خدا را با اهل ایمان عنایت و رحمت است».
این کارشناس مذهبی با تاکید بر اینکه استوار ماندن در خط رهبری، پایمردی و وحدت رمز پیروزی بر دشمنان است، افزود: بر اساس این آیات قرآن تحقق وعده های خداوند متعال بستگی به شرایط و اعمال انسان دارد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید