از سوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی،
۱۳۹۹-۰۳-۲۸

کلیپ «رئیس مذهب» ویژه شهادت امام جعفر صادق(ع) منتشر شد

به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) کلیپ «رئیس مذهب» از سوی واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی منتشر شد.

به گزارش آستان نیوز، این اثر با محوریت موضوعی امام جعفر صادق(ع) رئیس مذهب شیعه با اجرای گروه رویش (آوای رضوان) به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مدت دو دقیقه تولید و شب گذشته در شبکه‌های مجازی این مؤسسه در دسترس مخاطبان قرار گرفت.
شعر کلیپ رئیس مذهب را محمدجواد الهی پور سروده و ملودی آن را نوید بهبودی تنظیم کرده است.
نمایی از قبرستان بقیع و عبارت‌های «السلام علیک یا جعفر بن محمد»، «صادق آل محمد» و ... در قالب‌های گرافیکی مختلف به‌منظور بزرگداشت سالروز شهادت این امام همام و اشاعه سیره ائمه اطهار(ع) در این اثر قابل‌مشاهده است.
در بخشی از سرود این کلیپ آمده است؛ «رئیس مذهب نور و عدالت... گره‌خورده به نامت ریشه ما/ تناور می‌شود در خاک عشقت... نهال روشن اندیشه ما/ اگر از شرق تا غرب جهان را... کسی دنبال علمی نو بگردد/ زیان کرده اگر در آخر کار... به نزد خوان صادق برنگردد».
اهل هنر و معرفت با مراجعه به شبکه‌های مجازی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی همچون صفحه آوای رضوان در اینستاگرام به نشانی @avaye.rezvan می‌توانند کلیپ رئیس مذهب را دانلود کنند.
همچنین یکی از گروه‌های آوای رضوان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ایام مقابله با بیماری کرونا در ویژه‌برنامه اجتماع صادقیون سالروز شهادت امام ششم شیعیان(ع) در عرصه میدان شهدای مشهد به اجرای سرود به سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره است که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) می‌پردازد.
یادآور می‌شود، واحد آوای رضوان در راستای اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی – ایرانی به‌ویژه فرهنگ رضوی با توجه به محدودیت‌های اجرای پاتوقی گروه‌های سرود در ایام رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تولید و انتشار آثار چندرسانه‌ای در بستر فضای مجازی را بیشتر دنبال می‌کند که موردتوجه علاقه‌مندان نیز قرارگرفته است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

پخش زنده حرم مطهر