۱۳۹۹-۰۴-۰۳

اعلام ویژه برنامه‌های دهه کرامت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی

مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوعی را در رشته‌های مختلف هنری در دهه کرامت سال جاری برگزار می‌کند.

به گزارش آستان نیوز، برپایی این برنامه‌ها با مشارکت هنرمندان برجسته کشور در راستای گرامی‌داشت ایام ولادت باسعادت امام هشتم(ع)، اشاعه فرهنگ و هنر رضوی، ایجاد شور و نشاط معنوی در دل شیفتگان این امام همام و معرفی منتخبی از ظرفیت‌های هنری آستان قدس رضوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دوران مقابله با بیماری کرونا، از 3 تا 13 تیر 99 صورت می‌گیرد.
برگزاری نشست هنرمندان و تولید آثار هنری با حضور جمعی از خوش‌نویسان در حرم مطهر رضوی، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این ایام به شمار می‌آید.
شب‌های شعر ملکوت هشتم نیز با مشارکت شاعران مطرح استان و کشور در قالب برنامه‌های مجازی در برخی از شهرهای ایران اسلامی در دهه کرامت برپا خواهد شد.
گشایش نمایشگاه آثار امام رضایی علیرضا بهدانی هنرمند برجسته خراسانی در مشهد، اجرای پاتوقی سرود در حرم مطهر رضوی و خیابان‌های هم‌جوار آن و تولید سرود، کلیپ و پوستر رضوی نیز از جمله برنامه‌های ویژه دهه کرامت امسال این مؤسسه محسوب می‌شود.
از دیگر برنامه‌های هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ویژه ایام ولادت امام هشتم(ع) می‌توان به تولید تله تئاتر قیصر امین‌پور برای پخش در شبکه‌های صدا و سیمای کشور، چاپ کتاب‌های شعر ویژه دهه کرامت و برگزاری مسابقه رادیویی سرود با مشارکت رادیو زیارت اشاره کرد.
عصر شعر مجازی «خواهر خورشید» نیز به مناسبت میلاد فرخنده حضرت معصومه(س) در آستانه آغاز دهه کرامت با همکاری آستانه مقدسه این بانوی بزرگوار در قم، دوشنبه دوم تیر 99 از ساعت 18 در بستر اینستاگرام برای دوستداران شعر آیینی به‌صورت زنده اجرا خواهد شد.
لازم به ذکر است، علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های متنوع مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی را از طریق وب‌سایت و صفحه اینستاگرام این مؤسسه به نشانی aqart.ir و سایر شبکه‌های آن در بستر فضای مجازی در ایام دهه کرامت دنبال کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

پخش زنده حرم مطهر