به همت کانون خدمت رضوی استان خراسان رضوی؛

آغاز توزیع 95 سری جهیزیه بین زوجین کم‌برخوردار مشهدی همزمان با دهه کرامت

۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۳:۵۲
دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان خراسان رضوی از آغاز توزیع 95 سری جهیزیه ویژه نوعروسان کم‌برخوردار مشهدی همزمان با دومین روز از دهه کرامت خبر داد.

امین بهنام در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز، با تشریح کیفیت اجرای این طرح بزرگ گفت: همزمان با آغاز دهه کرامت، ۹۵ سری جهيزيه با حفظ کرامت نوعروسان و منزلت خانواده آنان، درب منازل به نوعروسان تحويل داده می‌شود.
وی افزود: اين زوجين با همکاری کانون‎های خادمياری محلی به مديريت امور مجاورين معرفی و پس از بررسی شاخصه‎های لازم از مسیر خوداظهاری و تحقيقات محلی انتخاب می‌شوند.
بهنام اضافه کرد: این طرح به زوجین جوانی تعلق می‌گیرد که چند سال از زمان عقد آنها می‌گذرد و برای تهیه جهیزیه به دشواری افتاده‌اند.
این مقام مسئول به فهرست اقلام این جهیزیه‌ها اشاره کرد و گفت: هر سری جهيزيه شامل ۶ قلم کالای ايرانی از جمله يک دستگاه يخچال فريزر، يک تخته فرش ۹ متری، يک دستگاه اجاق گاز طرح فر، يک سرويس آرکوپال و يک سرويس قابلمه است که ارزش هر سری 70 میلیون ريال برآورد شده است.
به گفته وی، به  منظور حمايت از توليد داخلی تمام اقلام جهيزيه‌ها از کالاهای ايرانی تهیه شده تا ضمن تأمين وسايل مورد نياز برای آغاز يک زندگی، از توليد ملی و توليدکننده ايرانی نيز حمايت به عمل آيد.  
گفتنی است، به همت آستان قدس رضوی 300 سری جهیزیه دیگر در اسفندماه سال گذشته طی مراسمی با حضور زوجین جوان کم‌بضاعت شهر مشهد اهداء شد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید