به مناسبت دهه کرامت،

اردوی سلامت «دارالشفا» در روستای کلاته سید مشهد برگزار شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۵
همزمان با دهه کرامت، اردوی جهادی سلامت طرح «دارالشفا» زیر نظر بنیاد کرامت رضوی در روستای کلاته سید از توابع بخش مرکزی شهر مشهد برگزار شد.

دکتر محمود اصغری سرپرست گروه سلامت کانون ‌های خدمت رضوی استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز ابراز کرد: تیم های جهادی کانون سلامت در ادامه ارائه خدمات درمانی، دارویی و آموزشی رایگان در قالب طرح «دارالشفا» به بیماران محروم حاشیه شهر مشهد، شنبه هفتم تیر 99 در روستای محروم کلاته سید حضور یافتند.
وی گفت: این گروه 23 نفره شامل سه پزشک متخصص در رشته ‌های زنان، داخلی و طب مکمل، دو دکترای تخصصی پرستاری، دکتر داروساز، ماما، کارشناس داروساز، چهار پرستار و همچنین نیروهای اجرایی و خدماتی بودند که این تیم را همراهی می کردند.
اصغری ادامه داد: در مجموع 157 بیمار کم ‌برخوردار در روستای کلاته سید مشهد ویزیت رایگان تخصصی و عمومی شدند. همچنین تمامی بیماران حاضر در این اردوی جهادی داروی رایگان دریافت کردند.
وی با اشاره به ارائه خدمات پایش سلامت شامل محاسبه شاخص توده بدنی یا BMI، سنجش فشارخون و قندخون به بیماران حاضر در اردوی جهادی سلامت روستای کلاته سید گفت: 2 بیمار دیابتی و 15 بیمار فشارخونی جدید توسط این تیم پزشکی شناسایی شدند.
به گفته دکتر اصغری 7 بیمار سالمند نیز در منزل ویزیت شدند و آموزش ‌های مراقبت‌ پرستاری نیز به بیماران با توجه به نیاز آنان توسط دو پرستار ارائه شد.
وی بیان کرد: 14 بیمار محروم نیز برای دریافت خدمات فوق تخصصی پزشکی و 7 بیمار برای بهره‌ مندی از خدمات رادیوگرافی، سونوگرافی و ماموگرافی به مراکز درمانی سطح شهر مشهد از جمله دارالشفای امام رضا(ع) ارجاع داده شدند تا خدمات درمانی آنان تکمیل شود.
دکتر اصغری با بیان اینکه یک بیمار نیز برای جراحی در بیمارستان قائم مشهد بستری خواهد شد، گفت: بیماران کم‌ برخوردار و محروم حاضر در اردوی جهادی مستقر در روستای کلاته سید پیش از آغاز طرح توسط نیروهای پشتیبانی شناسایی و برای آنان برگه ویزیت صادر شده بود.
سرپرست کانون سلامت خدمت رضوی تصریح کرد: این اردوی جهادی با رعایت جدی فاصله‌ گذاری اجتماعی و سایر دستورالعمل ‌های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا انجام شد و بیماران در زمانی مشخص در مکان ارائه خدمات حاضر شدند تا از هرگونه تجمعی جلوگیری شود.
وی افزود: اردوی جهادی سلامت طرح دارالشفا توسط کانون موضوعی سلامت دبیرخانه کانون ‌های خدمت رضوی خراسان رضوی زیر نظر بنیاد کرامت رضوی با مشارکت دارالشفای امام رضا(ع) و نهاد مردمی کهف الحسن(ع) به مناسبت دهه کرامت هر روز در یکی از مناطق محروم حاشیه شهر مشهد از جمله گلشهر، قرقی، طرق، بلوار توس و... در حال برگزاری است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید